display result search
منو
کال

کال

  • 8 قطعه
  • 75 دقیقه مدت کتاب
  • 2795 دریافت شده
نویسنده: Isaac Asimov
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
تکنسین با برنامه ریزی به کال (که یه ربات است) احساس طنز نوشتن داد. کال تصمیم گرفت داستانی درباره انسانهای مسخره ی بدون ربات بنویسد، چون از نظر او ربات ها مسخره نیستند و حضور آنها کاملاً حس طنز ماجرا را خراب می کند.


او می توانست موجودی با قدرت عجیب باشد که توانایی تغییر رفتارهای انسانی را دارد، همان طوری تکنسین می توانست رفتار رباتی کال را تغییر دهد.
از نظر کال این داستان می توانست به وضوح نشان دهد که انسان ها چقدر بی عقل اند....


*آیزاک آسیموف (به روسی: Исаак Юдович Озимов، زادهٔ 2 ژانویه 1920 - درگذشتهٔ 6 آوریل 1992 میلادی) نویسندهٔ آمریکایی روسی‌تبارِ گونه‌های علمی، علمی–تخیلی، خیال‌پردازی، وحشت است. او دکترای بیوشیمی داشت.
شهرت اصلی او بیشتر به خاطر سری بنیاد است. قوانین سه‌گانهٔ رباتیک وی از شهرت جهانی برخوردار است و دانشنامه بریتانیکا وی را واضعِ واژهٔ رباتیک در زبان انگلیسی می‌شناسد.
وی بیش از 500 عنوان کتاب در دسته‌های اصلی رده‌بندی دوی (به جز فلسفه) دارد و سیارک آسیموف 5020 به افتخار وی نامگذاری شده‌است.

ایزاک آسیموف در داستان کال، احساسات و عواطف انسانی را به چالش می کشد. در این داستان، رباتی نویسنده، کم کم به رفتارهای انسانی گرایش پیدا می کند و این امر زمینه ساز پیدایش رفتارهای انتقادی در او می شود. شنیدن این داستان را به شما دوستان پیشنهاد می کنم.

آسیموف، کلارک و هاین‌لاین به عنوان سه نویسندهٔ بزرگِ گونهٔ علمی–تخیلی شناخته می‌شوند.
پرکاری آسیموف حیرت‌آور است. وی نزدیک به 500 کتاب در دامنه گسترده‌ای از موضوعات، از کتاب‌های کودکان گرفته تا کتاب‌های درسی دانشگاهی نوشته‌است. بیشترین شهرت وی شاید به خاطر داستان‌های علمی - تخیلی بود و نقش پیشتازانه او در بالا بردن داستان‌های علمی - تخیلی از سطح مجلات بی‌ژرفا به سطح فکری مربوط به جامعه‌شناسی و تاریخ و ریاضیات و علم باشد. آسیموف همچنین داستان‌های اسرار گونه و معما گونه نیز نوشته‌است. از وی کتاب‌هایی در نقد مسائل فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، اخترشناسی، طنز، شکسپیر، کتاب مقدس و موضوعات زیاد دیگر نیز چاپ شده‌است.

از ایرانصدا بشنوید

ایزاک آسیموف در داستان کال، احساسات و عواطف انسانی را به چالش می کشد. در این داستان، رباتی نویسنده، کم کم به رفتارهای انسانی گرایش پیدا می کند و این امر زمینه ساز پیدایش رفتارهای انتقادی در او می شود. شنیدن این داستان را به شما دوستان پیشنهاد می کنم. ما هم اول باورمان نمی شد که یک ربات بتواند طنز بنویسد، به نظر شما در آینده ربات ها می توانند طنز بنویسند و ما را بخندانند؟ این داستان شاید سرنخی در جواب این پرسش باشد ...

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا