منو
فتنه تغلب(روایت هایی از متن و فرامتن فتنه ی 88)

فتنه تغلب(روایت هایی از متن و فرامتن فتنه ی 88)

 • 12 قطعه
 • 323 دقیقه مدت کتاب
 • 3380 دریافت شده
فتنه تغلّب حاوی بیاناتی از رهبر انقلاب است که برای نخستین‌بار منتشر می‌شود؛ ازاین‌رو هم خلأ روایت‌های موجود را پر می‌کند و هم می‌تواند دست‌مایهٔ خوبی برای روایت‌های مطلوب باشد.

آخرین نمونه رفتاری به دیدار خانواده‌ی روح‌الامینی با آقا اختصاص دارد. بعد از تسلیت رهبر انقلاب به این خانواده که برای چندمین‌بار صورت می‌گرفت، آن‌ها دو مطلب را به آقا می گویند: گلایه از اینکه کار ما خوب دنبال نمی شود و با عناصر سطح بالا برخورد نمی شود. رهبر انقلاب علاوه بر آنچه قبلاً انجام شده بود، از مسئولین دفترشان می خواهند مسئله را پیگیری کنند.
و، امّا دوّمین ناراحتی‌شان را این‌گونه مطرح می کنند: عدّه‌ای اهانت‌هایی به شما روا می دارند و این تحمّلش برای ما سخت است و ما را زجر میدهد. آقا متذکّر می شوند که آدم اگر خودش را به این چیز‌ها مشغول کند از مبانی و اصول دور می شود. ما دنیا را تکان دادیم، انقلاب همان خطّی را که شروع کرده تداوم می دهد و هنوز دنیا را تکان می دهد. اینکه گفته می شود مثلاً مرگ بر فلان، برای ما بد نیست و چیز تازه‌ای هم در انقلاب نیست. منافقین تابلو‌هایی را علیه امام بر سر چهارراه‌ها نصب می کردند. من خدمت امام رسیدم. به امام گفتم بد نیست به‌جای این دروغ‌پردازی‌هایی که درباره‌ی شما می کنند بعضی از این شعار‌های مرگ بر فلان را برای تعدیل نفس، علیه ما سر دهند. این فحش‌ها برای نفس ما خوب است.

از ایرانصدا بشنوید

فتنه‌ی 88 یک رخداد دوران‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است که نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت. از این رو دست یافتن به جزئیات بیشتر یا مرور تجربه‌های آن به شکل مستند و روایی، برای غنی‌سازی تحلیل‌ها نیز اهمیت فراوان دارد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • دوستت دارم نویسنده
 • فقط دوتا نظر نوبره
 • اگر بیانات شخص مقام معظم رهبری پخش میشد بهتر از این بود که راوی آنرا بیان نماید . در عین حال بسیار عالی و آموزنده بود ، تشکر و سپاس از کلیه دست اندرکاران .
 • جلد اول و دوم کجان؟
  در بخش کتاب های روایی
 • خیلی خوب بود بقیه کتاب های مقام معظم رهبری هم صوتی کنید
 • ممنون ازاینکه کتاب رودردسترس عموم گذاشتید.امیدوارم سایرکتابهای مفیدروهم برای علاقه مندان بگذارید.
 • نویسنده اشاره به اهانت هایی از طرف عده ای از مردم ویا با واژه ی برخی مخاطب مردم این کشور است موضوع را بیان کرده، ولی در اصل آنها مزدوران و دست پرورده نا مردمان هستند ، یا خیانتکارانی هستند، خودباخته، پس نویسنده نباید از مردم یا ملت غیور مان انتقاد کند، ملت ما هم در گذشته و هم در آینده و در هر ثانیه از رهبر عزیزمان حمایت می‌کنند و تا پای جان ایستاده اند

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا