منو
آخرین نبرد

آخرین نبرد

  • 9 قطعه
  • 103 دقیقه مدت کتاب
  • 546 دریافت شده
نویسنده:
راوی: مسعود خواجه وند
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
نگاهی به زندگی شهید محسن وزوایی

داوود امیریان در این کتاب زندگی شهید محسن وزوایی را از بدو تولد تا شهادت روایت می‌کند. فصل‌های این کتاب عبارت‌اند از: «زندگی‌نامه شهید»، «به‌سوی سفارت آمریکا»، «فاتحان لانه جاسوسی»، «من پاسدارم»، «فرمانده»، «آخرین شناسایی»، «توپ‌خانه دشمن»، «اسارت صدام» و «آخرین نبرد».
شهید محسن وزوایی در سال 1339 در تهران به دنیا آمد و در سال 1355 در رشته‌ی شیمی دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل شد.
او پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل جهاد سازندگی، به عضویت این جهاد درآمد. همچنین در تسخیر سفارت آمریکا در تهران مشارکت داشت و با تسلطی که به زبان انگلیسی داشت، در نقش سخن‌گوی دانشجویان پیرو خط امام در دوران اشغال سفارت ظاهر شد. در جریان تسخیر سفارت، وزوایی با شبکه‌ی تلویزیونی ZDF آلمان گفت‌وگویی کرد که معروف شد.
با تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به عضویت این نهاد درآمد و مدتی فرمانده‌ی مخابرات سپاه و سرپرست واحد اطلاعات عملیات بود.
محسن وزوایی در طول جنگ و در عملیات‌های متعدد با مسئولیت‌های گوناگون حضور داشت و سرانجام در عملیات بیت‌المقدس، هنگام هدایت نیروهایش، براثر برخورد گلوله به شهادت رسید.
کتاب‌های «یک محسن عزیز» و «ققنوس فاتح» نیز روایت‌های دیگری از زندگی شهید محسن وزوایی را روایت می‌کنند. همچنین نمایشی نیز با نام «رویای دهم اردیبهشت» با موضوع زندگی شهید محسن وزوایی در تالار وحدت به‌روی صحنه رفت.


* آخرین نبرد (نگاهی به زندگی شهید محسن وزوایی)، نویسنده: داوود امیریان، نشر شاهد.

از ایرانصدا بشنوید

نام محسن وزوایی، به‌نوعی، با حرکت دانشجویی تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا گره خورده است. کتاب «آخرین نبرد» حکایت زندگی محسن وزوایی، از تولد تا شهادت، برای گروه سنی نوجوان است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • زماني که شما اتاق فرمان اصلي توليد محتوا مي سازيد محتوا با کيفيت و استريو بسازيد که نهايت حداقل امکان پر نويز نباشه که شنوند محتواهاي کتاب هاي مختلف در خصوص کتاب گويا لذتشو به برد
    سلام و. احترام حق با شماست اما این کار از آرشیو قدیم رادیوست و ما در تولید آن نقشی نداشتیم
  • زمانی که شما اتاق فرمان اصلی تولید محتوا می سازید محتوا با کیفیت و استریو بسازید که نهایت حداقل امکان پر نویز نباشه که شنوند محتواهای کتاب های مختلف در خصوص کتاب گویا لذتشو به برد

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا