display result search
منو
خواب بزرگ

خواب بزرگ

  • 9 قطعه
  • 192 دقیقه مدت کتاب
  • 5176 دریافت شده
نویسنده: ریموند چندلر
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
عده‌ای باج‌گیر، با تهیه‌ی عکس‌های مستهجن از دختر یک ژنرال ثروتمند، درصدد گرفتن حق‌السکوت‌اند. ژنرال، کارآگاه خصوصی (فیلیپ مارلو) را استخدام می‌کند تا مسأله را رفع‌ورجوع کند.

کتاب خوابِ گران، اولین رمان نویسنده‌ی آمریکایی، ریموند چندلر، است که برای نخستین‌بار در سال 1939 به انتشار رسید. در مرکز داستان این اثر، کارآگاهی تحصیل‌کرده، شجاع و باتجربه به نام فیلیپ مارلو حضور دارد. این رمان، باعث تثبیت جایگاه چندلر در فهرست یکی از برترین نویسندگان داستان‌های کارآگاهی شد.
سبک نگارش ماهرانه و ادبی این نویسنده، طیف گسترده و متنوعی از مخاطبان و طرفداران را برایش به ارمغان آورد.

ژنرال میلیونری در آستانه‌ی مرگ، فیلیپ مارلو را استخدام می‌کند تا یک باج‌گیر را دستگیر کند. مارلو پس از مدتی درمی‌یابد که این پرونده، چیزی بسیار بزرگ‌تر از باج‌گیری است. آدم‌ربایی، دروغ، فتنه‌انگیزی و قتل، بخشی از مسائلی هستند که مارلو باید با آنها دست‌و‌پنجه نرم کند.

*کتاب:
The Big Sleep (1939)

فیلم:
The Big Sleep (1946) (1978)

* توجه: توصیه می‌کنیم خانواده‌ها در شنیدن این کتاب گویا، نوجوانان خود را همراهی کنند.

از ایرانصدا بشنوید

زخم‌های روانی دردناک‌اند و داستان و ادبیات نمایشی مرهمی است که این زخم‌ها را درمان می‌کند. نوجوانان عصر ما، با‌توجه به گستردگی امکانات ارتباطی، با خطرات جدی و جدیدی مواجهند که با زبان داستان می‌توان این خطرها را برایشان بیان کرد. «خواب بزرگ» اگرچه نمونه‌ای خارجی از این‌گونه داستان‌هاست، اما هشداری جدی برای خانواده‌هایی است که این روزها به‌شدت از فرزندان خود غافل‌اند، یا نمی‌دانند چگونه در این‌باره برخورد کنند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا