منو
عبور از چارچوب

عبور از چارچوب

  • 17 قطعه
  • 501 دقیقه مدت کتاب
  • 1554 دریافت شده
این رمان، زندگی‌نامه‌ی داستانی امیر جان‌باز، سرتیپ‌دوم رضا صبوری‌زاده و شرح رشادت‌ها و دلاوری‌های این سرباز وطن است.

این اثر به قلم «محمدعلی گودینی» است. وی به شیوه‌ای روان و جذاب خاطرات حضور امیر سرتیپ‌دوم رضا صبوری‌زاده (فرمانده لشکر 21 حمزه) را در دوران هشت ساله‌ی جنگ به تحریر می‌کشد.
صبوری‌نژاد از فرماندهان دوران دفاع مقدس بوده است و هم‌اکنون 70 درصد جانبازی دارد، نویسنده این کتاب می گوید: عنوانی که برای زندگی‌نامه امیر صبوری‌نژاد انتخاب کرده‌ام «عبور از چارچوب» است؛ چرا که صبوری‌نژاد مردی با اراده فولادین است و از سرباز صفر بودن به امیری ارتش رسیده. وی با سختی‌های زندگی مبارزه کرد و چندین بار در ایام جنگ تحمیلی مجروح شد.
گوینی در ادامه می گوید: رضا صبوری‌نژاد یک بار در جنگ تحمیلی اسیر شد و در مسیر رفتن به اردوگاه اسارت بعثی‌ها، خود را از ماشین به بیرون پرت کرد و از دست عراقی‌ها نجات یافت. پس از خواندن زندگی‌نامه وی تحت تأثیر اراده فولادین این شخصیت قرار گرفتم و این رغبت را پیدا کردم تا زندگی‌نامه‌اش را به واسطه عناصر داستانی روایت کنم.

* عبور از چارچوب، نویسنده: محمدعلی گودینی، ناشر: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، (آجا).

از ایرانصدا بشنوید

زیبایی همت، تلاش، از خودگذشتگی و ایثار مردان بزرگ انگیزه ای برای ما شد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • تنها ایرادی که به داستان وارده، اینه که مرده هر...خواست انجام داد و دنبال عیاشی بود با یه بهونه ساده که مشکلش روانیه!!! و مهمتر اینکه زنش عاااشقانه پاش واستاد و دم نزد!!!!! مگه فیلم هندیه!!!!؟؟؟
  • سلام. به کلیه زحمت کشان ایران صدا خسته نباشید می گم . و گوش دادن این کتاب زیبا رو به همه پیشنهاد می دم .
  • سلام.به وجود همچین انسانهایی در وطنم افتخار میکنم.درود به صبر و بردباری همسر این دلاور.از گوینده کمال تشکر را دارم
  • سلام وقتی میبینم و می‌شنوم که چنین امیر و سردار های درجه یکی دارم، به ایرانی بودن خودم میبالم. خداوند متعال همه این اسطوره های مملکت ما را خیری فراوان در دنیا و آخرت عطا کنه که یک امیر مثل این امیر عزیزمون به تنهایی یک ملت هستند. امیر گل گل قزوین
  • سلام گوینده ضعیف بود ای کاش این کتاب بصورت نمایشی بود

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا