display result search
منو
صبرانه

صبرانه

  • 11 قطعه
  • 261 دقیقه مدت کتاب
  • 1147 دریافت شده
«صبرانه»، زندگی‌نامه‌ی داستانی شهید غلامرضا کربکندی است. نویسنده در این کتاب، زندگی عاشقانه‌ی شهید و همسرش را روایت می‌کند.

این کتاب روایتی تاریخی دارد و به‌ترتیب مقاطع انقلاب، دفاع مقدس، بعد از جنگ و ... را پی می‌گیرد. بیشتر روایت‌ها از زبان همسر شهید است.
نویسنده در جایی از راوی سوم شخص استفاده کرده است و در بخشی دیگر، راوی اول شخص است. اما راوی اصلی «صبرانه»، همسر شهید کربکندی است که ماجرای زندگی‌ با همسر شهیدش را به شکل یک داستان روایت می‌کند.
«غلامرضا معینی کربکندی» اصالتا اصفهانی بود. او در سال 1378 براثر عوارض مجروحیت‌های دوران دفاع مقدس به شهادت رسید.
غلامرضا در سال 1356 ازدواج کرد و زندگی عاشقانه‌ی این زوج در روزهای حضور او در جبهه و همین‌طور دوران سخت جان‌بازی‌اش ادامه یافت و در همه‌ی این سال‌ها، همسر شهید، عاشقانه، در کنار او ماند. همین سازگاری و شکیبایی وی نیز دست‌مایه‌ی داستانی عاشقانه شده است.

* صبرانه، نویسنده: آزاده جعفری، ناشر: انجمن پیش‌کسوتان سپاس.

از ایرانصدا بشنوید

جمع‌آوری و نگارش زندگی‌نامه‌ی شهیدان در قالب کتاب، امروزه یکی از گونه‌های نوشتاری در حوزه‌ی دفاع مقدس است. این کتاب با روایتی داستانی، از زندگی شهید غلامرضا کربکندی می‌گوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • عزیزان لهجه ی اصفهانی رو خیلی ها فکر میکنن با چک و چوله کردن کلمات میتونن حرف بزنن ولی تو عمل میزان. ! بعد هم من خودم ۲۰ ساله اصفهانی ام بابام ۶۰ ساله و پدر بزرگم ۹۶ ساله که اصفهانی هستند ولله من تاحالا ندیدم کسی یک بار هم بگه دادا ! بعد جالبه که شما دوستان که میخواید اصفهانی حرف بزنید ۱۰ تا دادا میگید بعد او لا به لا.هم دو تا کلمه دیگه میذارید؟
  • عااااالی بود ممنون نثار روح شهدا صلوات

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا