منو
زمین مقدس

زمین مقدس

  • 5 قطعه
  • 72 دقیقه مدت کتاب
  • 1147 دریافت شده
مازیار که قبل از انقلاب در کنفدراسیون جهانی محصلین و دانشجویان ایرانی عضو بوده، ظاهراً با خیانت به هم فکران خود در آن گروه، قصد رسیدن به دختری به نام کاتیا را داشته و کتایون دخترش که از این عمل پدرش آگاه شده.

”زمین مقدس” ، زمینی که روزگاری همچون آرمان شهری بود برای اعضای کنفدراسیون دانشجویان ایرانی در دهه 1970 میلادی اما حالا اعضای سابق آن تنها خاطره‌ای گنگ و محو از آن به یاد دارند و هرکس از آن ایام روایتی نقل می کند که با روایت مهندس مازیار نژاده تفاوت دارد. حتی دختر مازیار ، کتایون هم آن خاطره‌های ندیده آن دوران چیزهایی را به یاد می‌آورد. خاطراتی که دوباره مرور می‌شود تا باعث چالش و انگیزه جدلی سخت و سرد میان پدر و دختری شود که بعد از سال‌ها دوری از وطن همدیگر را دیده اند ولی دختر به راز پدر پی برده است. حالا مازیار باید سهمگین‌ترین عذاب را در زیرزمین یکی از خانه‌های ایالت میشیگان تحمل می‌کند، او در عذاب انتظار و قضاوت است .
ایوب آقاخانی، کارگردان، نمایشنامه‌نویس و بازیگر تئاتر،رادیو و سینما سال 1354 در شهر تبریز متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشگاه "آزاد" تهران و کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه "تربیت مدرس" است.
ایوب آقاخانی،جوایز متعددی از جشنواره های داخلی و بین المللی برای نویسندگی ، کارگردانی و بازیگری را در کارنامه خود دارد. زمین مقدس عنوان نمایشنامه ای است که در سال 1383 نوشته شده و در سال 1385 با بازی زنده یاد آقای داود رشیدی ،مرحوم خانم هما روستا و خانم افسانه ماهیان در تئاتر شهر اجرا شده است.

از ایرانصدا بشنوید

مردم در حال زندگی می‌کنند اما برای آینده خود برنامه‌ریزی می‌کنند‌ ولی تاریخ مطالعه گذشته است و چرا باید نگران چیزی باشیم که در گذشته اتفاق افتاده است؟ اما به راستی گذشته چراغ راه آینده است .کتاب گویای "زمین مفدس" روایتی زیبا ازحوادث مبارزات دانشجویان ایرانی در آمریکا است که با خوانش ایوب آقاخانی شما را با خود به دهه 70 میلادی میبرد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خیلی اجرای زیبایی بود و از بابت انتخاب ترانه ها مناسب ممنون....دستتون درد نکنه.

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا