display result search
منو
آخرین انار دنیا

آخرین انار دنیا

  • 15 قطعه
  • 419 دقیقه مدت کتاب
  • 1810 دریافت شده
رمان آخرین انار دنیا با عنوان اصلی «دواهه‌مین هه‌ناری دونیا» اثر نویسنده کُرد، بختیار علی است که برای اولین بار در کشور سوئد چاپ شد.این رمان تاکنون به زبان‌های بسیاری ترجمه شده و یکی از شاه‌کارهای ادبیات کرد است.

«مظفر صبحدم» در هنگام جنگ‌های داخلی با فرمانده خود در خانه کوچکی محاصره می‌شوند و امکان فرار هردو نفر وجود ندارد؛ بنابراین مظفر تصمیم می‌گیرد بماند و در برابر نیروهای دشمن مقاومت کند تا یعقوب صنوبر بتواند فرار کند. بعد از این اتفاق، مظفر اسیر می‌شود و به مدت 21 سال در صحرا زندانی می‌شود.
مظفر صبحدم در 22 سالگی اسیر شد و وقتی که در زندان بود فقط فرمانده‌اش، یعنی یعقوب صنوبر به او نامه می‌نوشت. نامه‌های امیدبخشی که در آن به او وعده‌ی زندگی در زیباترین قصر جهان را می‌داد، اما تنها چیزی که مظفر به آن اهمیت می‌داد، پسرش «سریاس» بود. درواقع تنها دلیل زنده ماندن او و تحمل زندان، دیدن دوباره پسرش بود.
در ادامه یعقوب صنوبر، مظفر را از زندان آزاد می‌کند، اما به هنگام آزادی به او می‌گوید که در بیرون از زندان همه تو را از یاد برده‌اند و دنیای بیرون فاسد شده است و همه دچار بیماری‌اند و تو نباید روح پاک خودت را دوباره به دست دنیای خارج بدهی و آن را آلوده کنی. ولی مظفر صبحدم شوق دیدار پسرش را دارد؛ بنابراین از دست فرمانده خود فرار می‌کند و …

از ایرانصدا بشنوید

کتاب آخرین انار دنیا، شاهکار ادبیات کُرد و رمانی جهانی است. این کتاب، شاهکاری غیرمنتظره، ظریف، معصومانه، عمیق با تخیلی شگفت انگیز و باور نکردنی است. این رمان با سبک رئالیسم جادویی‌اش، ممکن است شما را جادو کند!

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خیلی از کتابا خوب و عالی هستند. راوی ها عالی ولی جای خیلی از کتابا خالیه
  • بی نظیرههههههه.. همه چی عاااالب
  • چرا جنایی خوب نمیزارین
  • عااااالی ... عااااالی ... شما حرف ندارید، این کتاب واقعا زیبا و عمیق است

تصاویر

کتاب گویا