display result search
منو
بچه چمدونی

بچه چمدونی

  • 5 قطعه
  • 108 دقیقه مدت کتاب
  • 1036 دریافت شده
نویسنده: ژاکلین ویلسون
راوی: اعظم حبیبی
قالب: روایی
دسته‌بندی: کودک
داستان را دخترکی ده ساله (اندی) بازگو می‌‌کند. روایت جدایی پدر و مادر و رنج خانه به دوشی کودکی که تلاش می‌کند از دیدگاه خودش با این شرایط دست‌وپنجه نرم کند....

داستان، به‌خوبی، مشکلات فرزندان طلاق را بیان می‌کند. به خانواده‌ها هم پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را در نظر داشته باشند تا بتوانند در تصحیح رفتار کودک خود از آن کمک بگیرند و از آسیب رساندن روانی به فرزندانشان جلوگیری کنند.
اندی دختری ده ساله است که پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند. اندی و پدر و مادر حاضر نیستند بدون هم باشند؛ بنابراین اندی یک هفته در منزل مادر و ناپدری و سه فرزند او و یک هفته هم نزد پدر و نامادری که در انتظار فرزند جدیدی هستند و دو فرزند دوقلوی نامادری به سر می‌برد.
به همین دلیل این خانه‌به‌دوشی بر زندگی روزمره‌اش تأثیر منفی گذاشته است. او که پیش از این دانش آموز زرنگی بود، اکنون نمره‌هایش افت کرده است و همیشه در عالم خیال به‌سر می‌برد و حواسش پرت است و در آرزوی خانه‌ی قبلی‌شان، «خانه شاه‌توتی» است. تنها همدم همیشگی او خرگوشی پارچه‌ای به‌نام رادیش است و زمانی که نزد پدر یا مادرش می‌رود، رادیش را با خود می‌برد.
او با خرگوش پارچه‌ای‌ در یک باغ که درخت شاه‌توت دارد، جای امنی برای خود پیدا می‌کند.
***
ژاکلین ویلسون (انگلیسی: Jacqueline Wilson؛ زادهٔ 17 دسامبر 1945) نویسنده‌ی بریتانیایی داستان‌های کودک و نوجوان است. وی در سال 2014 نامزد جایزه‌ی هانس کریستیان آندرسن شد.

از ایرانصدا بشنوید

اگر قصد دارید جدا شوید و فرزندی دارید، قبل از جدایی حتما داستان «بچه چمدونی» را بشنوید. داستانی که شاید باعث شود شما هم از دریچه‌ی نگاه فرزندتان به این اتفاق بنگرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا