منو
راز فروپاشی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها

راز فروپاشی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها

  • 10 قطعه
  • 295 دقیقه مدت کتاب
  • 3801 دریافت شده
اسماعیل شفیعی سروستانی، نویسنده‌ی کتاب «راز فروپاشی فرهنگ‌ها و تمدّن‌ها»، فلسفه‌ی فراز و فرود فرهنگ‌ها و تمدن‌ها را بررسی می‌کند.

حکمای الهی، با مراجعه به منابع و سنت‌های آسمانی جاری در تاریخ، درپی کشف راز هستی و حکمت معنوی آمدوشد فرهنگ‌ها و تمدن‌ها برآمدند.
این‌ همه جد و جهد برای آن بود تا دریابیم انسان امروز و حوزه‌ی فرهنگی و تمدنی معاصر، در چه نقطه‌ای از تاریخ، استقرار یافته است و چه سرانجامی خواهد یافت و اینکه چگونه می‌شود از فروکاستن و سقوط آن، جلوگیری کرد تا برای همیشه بر بلندای تاریخ بماند.
برای آنکه قدر و ارزش کتاب «راز فروپاشی فرهنگ‌ها و تمدّن‌ها» را بدانید، خوب است این را بگوییم که یکی از دغدغه‌های اصلی فلاسفه‌ی تاریخ در سده‌های پیشین این بوده است که راهی کشف کنند تا قوم یا حکومتی را جاودانه و برقرار سازند. بدین ترتیب، برخی از فلاسفه‌ی تاریخ، اقتصاد را عامل ماندگاری حکومت دانستند و برخی قدرت را و برخی راه‌های دیگری را پیشنهاد دادند و براساس آرای آنها، مکتب‌های مختلف فکری و سیاسی، همچون سوسیالیسم، کمونیسم و ... ایجاد شد؛ اما چنانچه از اوضاع پربحران جهان می‌توان دید، این راه‌کارها همگی باطل و بی‌فایده بوده است.

از ایرانصدا بشنوید

زندگی راز کشق قوانین است همه اسطوره ها و آیین ها و مکاتب بشری برای کشف قوانین حاکم بر زندگی بشری بوده که یکی منسوخ دیگری شده و تنها قوانین الهی قوانین ثابتند اگر می خواهید راز نابودی تمدن ها و فرهنگ ها را بدانید یا زنده بمانید این قوانین را کشف کنید این برنامه پرده از این قوانین در تاریخ بر می دارد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • واقعا لذت بردم. بسیار بسیار زیبا بود. مفید بود
  • من خیلی پژوهش های اقای شفیعی سروستانی را دنبال می کنم ؛ و این کتاب هم برایم جالب آمد . اما متاسفانه متن خیلی ادبی بود و بعد از مدتی خسته کننده می شد و من که به شخصه حتی فصل 1 را نتوانستم کامل گوش کنم.
  • موسیقی بین متن ها خیلی طولانی و زیاد
  • سلام. واقعا خسته نباشید ... من عاشق اپلیکیشن ایران صدا هستم ..واقعا پربار و عالیه. فقط خواهش می کنم کتاب های مذهبی تان را بیشتر کنید...باتشکر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا