display result search
منو
فریدون مرد میدون

فریدون مرد میدون

 • 11 قطعه
 • 183 دقیقه مدت کتاب
 • 2222 دریافت شده
مجموعه ی هشت قسمتی داستان کوتاه، «فریدون مرد میدون»، با مضمون، دفاع مقدس، از گنجینه های ادبی ادبیات دفاع مقدس است که نیما حسن بیگی، نویسنده و مستندساز جوان کشورمان آن را به فارسی زبانان جهان پیشکش کرده است.

« سوت نازک و تیز خمپاره، آسمان بالای سرشان را مثل حباب نیم دایره ای شکافت و برای صدم ثانیه ساکت شد. در همین صدم ثانیه، خوابیدند روی زمین و دست ها را قلاب کردند پس سرشان. هنوز نفس خارج شده از دهان شان به خاک نرسیده بود که صدای انفجار چهار ستون بدن شان را لرزاند.
این بار، خیلی نزدیک زدند. بیخ گوش شان. توده ای غلیظ از گرد و خاک، به سرعت پخش شد و همه جا را پر کرد. یکی دو نفر، سرشان را بالا آوردند.
سوت نیمدایره ای دیگری آمد و ثانیه ای بعد، خمپاره ای دیگر. باز هم نزدیک تر ... »
هشت داستان کوتاه کتاب «فریدون، مرد میدون»، اگرچه در فضایی سال ها پس از جنگ تحمیلی اتفاق می افتد اما با تکنیک نویسنده ی اثر، ما با فضای جنگ همذات پنداری می کنیم و همراه با قهرمانان داستان از شهر به خط مقدم و از خط مقدم، گاهی به خارج از مرزها می رویم و برمی گردیم.
بکارگیری مولفه های بومی، تلاش در سهیم کردن خواننده در زیست بوم قهرمانان، سادگی و صداقت زبان ، دوری از قهرمان پروری های دور از ذهن و برانگیختن حس نوستالژی در مخاطب فارسی زبان، از جذابیت ها و تکنیک هایی است که نیما حسن بیگی، نویسنده ی اثر، در نگارش داستان های کتاب، بهره برده است.
نگارنده و قهرمانانش، سال ها و کیلومترها از جنگ دورند اما جنگ، جای پایش را نمی تواند پاک کند. جنگ، زنده است و در زیستی اجتناب ناگزیر دارد خودش را بازی می دهد.
همین مولفه ها سبب شده تا «فریدون مرد میدون» کتابی خواندنی و شنیدنی شود. از دسته ی کتاب های دفاع مقدس.

نقد از آسیه حیدری شاهی سرایی

از ایرانصدا بشنوید

با «فریدون مرد میدون»، در لایه های پنهان هشت سال دفاع مقدس، جنگ، دفاع، عشق، ایمان، امید، سازندگی، پایداری و ماندن و ماندن همراه می شویم. این اثر را بشنویم و بخوانیم. گنجینه ای از گنجینه های ادبی دفاع مقدس.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • گوش دادم و اشک ریختم چقدر آدمهای قصه زلالند ممنون از راویی😍😍😍
 • خیلی داستانش قشنگهههه😍😍😍
 • با تشکر از آقای نمینی مقدم برای صدای زیبای برایشان. داود عباسی از نسیم شهر
 • وای چقدر کرجی اینجاست ! ‌البته کار خوبی بود
 • جناب مدير با عرض سلام و خسته نباشيد از زحماتتون از صميم قلب تشکر ميکنم و از خدا ميخواهم هميشه شما و گروه عزيزتان را ياري کنه.با آقاي نميني مقدم ميشه مستقيم ارتباط برقرار کرد؟
  با سلام و احترام ممنون از پیامتون لطفا ذیل همین پست پیغام و خواسته تان را بفرمایید تا خدمت ایشان برسانیم
 • 💖💖 🌷🌷 👏👏 داود ارسالی از کرج
 • سلطان صدا دفاع مقدس، آقای مهدی نمینی مقدم کوهستانیان شهر کرج 👍👍👍👍👍 ۱۳/۷/۹۸
 • جناب مدیر با عرض سلام و خسته نباشید از زحماتتون از صمیم قلب تشکر میکنم و از خدا میخواهم همیشه شما و گروه عزیزتان را یاری کنه.با آقای نمینی مقدم میشه مستقیم ارتباط برقرار کرد؟
 • چقد صدای آقای نمینی مقدم زیبا و دلنشینه و گویا این صدای زیبا برای خدمت به دفاع مقدس و شرح رشادت های آن مردان بی ادعا آفریده شده.کتاب های دفاع مقدس را خواهشا با صدای زیبای آقای نمینی مقدم صداگذاری کنید.ایران صدا دوستت دارم رفیق تنهایی ها امیر سلخوری

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا