منو
آقای وزیر

آقای وزیر

  • 16 قطعه
  • 287 دقیقه مدت کتاب
  • 8845 دریافت شده
نویسنده: جفری آرچر
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
ژنرال اتوبی ریئس جمهوری کشور آفریقایی تویاگو قصد جلوگیری از فساد گسترده در کشور خود دارد .

در کشور آفریقایی به نام توباگو وزیر مالی جدیدی به نام ایگینا آگار معرفی می شود، 17 وزیر قبلی یا به دلیل اختلاس و با نداشتن کفایت از کار برکنار شده اند.اگار در یک سخنرانی قصد خودش را در ایجاد اقدامات اصلاحی اساسی اعلام می کند اما مردم به اواعتماد نداشته و او را هم دنباله روی وزرای فبلی می دانند.آگار در اولین اقدام خود یک کارمند وزارت نجارت را به جرم سند سازی از کار برکنار میکند و اموال یک شرکت خارجی را بدلیل قاچاق توقیف می کند. شرکت ها و تجار خارجی که منافشان را در خطر میبینند سعی مکنند با پیشنهاد مالی و رشوه به آگار نزدیک شوند که آگار زیر بار نمی رود. اقدامات آگار موجب می شود مجلس از وزیر تجارت در مورد شرکت های خارجی توضیح بخواهد و او را برکنار کند.وزیر تجارت هنگام خروج از کشور دستکیر می شود . در این بین آگار متوجه می شود تعدادی از دولت مردانِ کشور پول های خود را که از راه های غیر قانونی کسب کرده اند در بانک های سویس پس انداز کرده اند وزمانی که آگار قصد دار آنها را به مردم معرفی کنند ،آنها سغی می کنند از طریق زندان و یا ترور او را حذف کنند که در این کار موفق نمی شوند.

*درباره ی نویسنده:
جفری هاوارد آرچر (به انگلیسی: Jeffrey Howard Archer) (متولد 15 آوریل 1940) ، یک رمان نویس انگلیسی است .و البته سیاستمدار سابق.

قبل از تبدیل شدن به یک نویسنده، آرچر عضو پارلمان بود (1969-1974)، اما پس از یک رسوایی مالی که او را تقریبا ورشکسته کرد، مجددا انتخاب نشد و ثروت خود را به عنوان رمان نویس به کار گرفته و بهترین فروش را کسب کرد؛ کتاب های او در سراسر جهان حدود 330 میلیون نسخه فروخته است.


*پیچ و تاب در داستان(A Twist in the Tale)، مجموعه ای از داستان های کوتاه است که توسط نویسنده و سیاستمدار بریتانیا جفری آرچر نوشته شده و مجموعه ای شامل 12 داستان می باشد .
داستان Clean Sweep Ignatius نام اصلی داستانی است که شما در این کتاب به نام (آقای وزیر) می شنوید.

کتاب:
A Twist in the Tale(1988)

از ایرانصدا بشنوید

شما را به شنیدن کتاب گویایی آقای وزیر دعوت میکنم ،داسنانی جذاب از مباره انسان هایی پاک نهاد با نظام افتصادی فاسد یک کشوز آفریقایی.داستانی سراسر از وطن دوستی ، وفاداری . درسن کاری . حیانت و طمع.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا