display result search
منو
کاهنان معبد جادو

کاهنان معبد جادو

  • 7 قطعه
  • 236 دقیقه مدت کتاب
  • 11405 دریافت شده
دومین جلد کتاب قبیله لعنت،"کاهنان معبد جادو" مجموعه ای تاریخی فرهنگی به قلم اسماعیل شفیعی سروستانی نگاشته است.

این کتاب، علاوه بر رهگیری و بررسی تأثیر شیاطین در زندگی مردم از زمان باستان تا به امروز، فصلی به وجود موجودات ماورائی (مثبت و منفی) اختصاص یافته و درباره امکان ارتباط گیری با آنان از طریق علوم غریبه و کاهنان، از زمان گذشته تا امروز بحث کرده است.
اگر کتاب‌های بسیاری درباره ی زندگی ابلیس و شیاطینی همانند او خوانده‌اید، مطمئن باشید که در این کتاب به نکات تازه‌ای دست پیدا خواهید کرد که نگرش شما را نه تنها درباره این موجودات آزاردهنده، بلکه درباره کلّ جهان و مقصد آن تغییر خواهد داد.
نویسنده در بخشی از این کتاب درباره ویژگی‌های مشترک موجودات اساطیری آورده است:
آنچه در وقت مطالعه باورهای مذهبی (بینش اساطیری) اقوام باستانی، پس از تعدّد و تکثّر خدایان به چشم می‌خورد، آلودگی آن خدایان به صفات مذموم شیطانی و زذایل اخلاقی است. اینان، گاه در نمایش رذایل و پستی، گوی سبقت را از سایر موجودات می‌ربودند.
به عبارت دیگر، اینان منزّه از صفات مخلوقات خود نبودند؛ بلکه واجد شیطانی‌ترین صفات نیز بودند، به همین جهت بود که آنان، در گستره وسیعی از عرش‌الرّحمان تا فرش‌الشیطان حضور داشتند.
ویل دورانت در همین‌باره می‌نویسد:
شیوه‌های عبادت یونانی‌ها هم مانند خدایان یونانی بسیار متنوّع بود. یونانیان برای دفع شرّ خدایان زمینی، به عبادت آنان می‌پرداختند؛ ولی خدایان آسمانی را صمیمانه پرستش می‌کردند.
ویل دورانت درباره خدایان مصری می‌نویسد: خود خدایان نیز برای آزردن یکدیگر، از سحر و افسون مدد می‌گرفتند.

*کتاب تاریخ فرهنگی قبیله لعنت، جلد دوم: (کاهنان معبد جادو) در سال 1394 در نشر هلال(زیر مجموعه انتشارات موعود عصر) و به قلم اسماعیل شفیعی سروستانی نوشته و به بازار آمد.

از ایرانصدا بشنوید

ه نظر می رسد سحر و جادو و این قبیل امور ماورایی مربوط به گذشته ای دور بوده و در زندگی امروز ما نقشی ندارند. اما واقعیت چیز دیگری است! آیا شما هم فکر می کنید دوران سحر و جادو و طلسم به سر آمده و از این جهت هیچ خطری ما را تهدید نمی کند؟ آیا ابزار جدید شیطان را برای فریب انسان می شناسید؟ ... پیشنهاد می کنیم این کتاب تحقیقی را که آخرین اثر در این زمینه است بشنوید ...

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خیلی عالی بود و البته هیجان انگیز
  • سلام.خیلییییی متشکرم.خدا قوت
  • من کلا علاقه زیادی دارم به این کتابها
  • بینظیره.باید بگم که این یه کتاب مرجع برای مطالعس. فقط نگارشش مقداری سنگینه و نیارمند توجه هست
  • کتاب بسیار عالی بود خیلی از این موارد رو مدتها بود که دنبالش می گشتم اما هیچ جا با انسجام و استناد مثل این کتاب نشنیده بودم. توصیه میکنم حتما بشنوید خصوصا اطلاعات مربوط به ماورا طبیعه از نگاه اسلام

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا