display result search
منو
زندگانی بتهوون

زندگانی بتهوون

  • 7 قطعه
  • 152 دقیقه مدت کتاب
  • 13006 دریافت شده
نویسنده: رومن رولان
راوی: امیرحسن ندایی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
این اثر راوی زوایای پنهان زندگی خصوصی نابغه موسیقی جهان است. هنرمندی که ناشنوا بود و در این حال بزرگترین قطعات تاریخ موسیقی کلاسیک و رمانتیک را آفرید. روابط کاری و عاشقانه، شکستها و پیروزیها و وصیت نامه ی بتهوون بخشهای جذاب کتاب این است.

«رومن رولان»، نویسنده بنام فرانسوی، با همسرش برای دیدار با «ماکسیم گورکی»، نویسنده ی نامدار روسی، به روسیه سفر می کنند. هنگام خداحافظی، در ایستگاه قطار، گورکی به رولان می گوید: «رومن رولان عزیز! خواهش می کنم حتماً «زندگانی بتهوون» را بنویسید. یقین دارم که هیچ کس بهتر از شما قادر به این کار نیست».

*متن اصلی این کتاب به زبان فرانسوی، نخستین بار در سال 1903 در پاریس منتشر شد و پس از آن بارها به چاپ رسید. کتاب گویای حاضر ترجمه‌ ی نسخه‌ ای از چاپ بیست و دوم کتاب اصلی است که در سال 1946 کتاب فروشی «هاشت» در پاریس منتشر کرد. کتاب را در ایران زنده یاد «محمود تفضلی» در سال 1330 ترجمه و انتشارات «امیرکبیر» آن را چاپ کرده است.

از ایرانصدا بشنوید

موسیقی بتهوون هرگز کهنه نمی شود؛ چراکه از پدیده های جاویدان تمدن بشری است. شاید این کتاب گویای کوچک سرود ستایشی است برای بتهوون که آثارش همواره زیبایی ها و لطافت‌های زندگی را در کنار زشتی ها و پلیدی هایش به ما نشان داده است. دکتر امیرحسن ندایی، استاد دانشگاه و موسیقیدان، خود از سیزده سالگی با این کتاب خو گرفته است. انتخاب ایشان برای خوانش این کتاب و روایت زندگی بتهوون، تاثیر بسزایی در حال و هوای حسی کار داشته است. امیدوارم این کتاب کوچک و جذاب همراه همیشگی شما باشد و از شنیدنش حظ کافی ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا