display result search
منو
سردار شهید ناصر کاظمی

سردار شهید ناصر کاظمی

  • 4 قطعه
  • 56 دقیقه مدت کتاب
  • 1128 دریافت شده
بخشی از وصیت نامه شهید:
برای این که در این دنیای زودگذر گرفتار انحراف نفس نشوید، همیشه به یاد خدا باشید. از اینکه کاری اشتباه انجام داده‌اید از گفتن آن ابا نداشته باشید. از اختلافات داخلی به خاطر رضای خدا و خون شهدای انقلاب اسلامی بپرهیزید.

سردار شهید «ناصر کاظمی» پاسدار وفادار حضرت امام خمینی (ره) و سرباز از جان گذشته ملت ایران بود. کاظمی از پیشگامان انقلاب اسلامی بود و در همان ابتدای اوج‌گیری آن به صف انقلابی‌ها پیوست و تا آخر عمر خویش یک لحظه در فداکاری‌هایش وقفه ایجاد نشد. قبل از انقلاب نیز به سبب انجام فعالیت‌های سیاسی و همچنین در جریان هیبت‌شکنی آمریکا که با آتش زدن پرچم این کشور به وقوع پیوست، ماه‌ها در کردستان محبوس شد، اما با فشار انقلاب و ملت از زندان آزاد و دوباره به صحنه بازگشت. شهید کاظمی زمانی پرچم آمریکا را به آتش کشید که کسی جرأت حرف زدن علیه این کشور را نداشت، اما او با این کارش اسطوره پوشالی آمریکا را به باد تمسخر گرفت و به دوستان و هم‌سنگرانش اعتماد به نفس و روحیه داد و به محض پیروزی انقلاب اسلامی، در صف دفاع از انقلاب قرار گرفت.
بعد از پاکسازی جاده «پاوه» به «جوانرود» که به موازات مرز است، آوازه ناصر کاظمی در کردستان اوج گرفت و مردم «باینگان» با حضور در پاوه به کاظمی گفتند: شهرهای ما را هم آزاد کن. ما هم به شما کمک می‌کنیم و کاظمی هم این کار را انجام داد و بعد از این موفقیت‌ها بود که این شهید بزرگوار قابلیت فرماندهی سپاه کردستان را پیدا کرد و با حضور سردار شهید «بروجردی» برای آزادسازی منطقه کردستان برنامه‌ریزی کرد. بعد از آزاد‌سازی جاده مهم «بانه» به «سردشت» روستاییان آن مناطق می‌گفتند برای اولین بار است با چند نفر از افراد دولتی احوال‌پرسی می‌کنیم و البته هنوز هم آثار وجودی بروجردی، خرازی و کاظمی را می‌بینیم.
ناصر کاظمی اخلاص خاصی داشت و در مسائل داخلی روحیه اباذرگونه داشت. مثلاً در جلسه‌ای، «بنی‌صدر» حرف‌های نامربوطی بر زبان رانده بود که ناصر کاظمی جوابش را داده بود و در کل کاظمی «اباذر سپاه» بود.
شهید کاظمی همیشه برای مردم اهمیت و احترام بسیار قائل بود و به همین سبب هم در بخش‌هایی از وصیت‌نامه‌اش اشاره می‌کند که «ما باید میان ضد انقلاب و مردم تفاوت قائل شویم. این دیدگاه بسیار مهم است و تا شخصی در منطقه نبوده باشد، نمی تواند این موضوع را خوب لمس کند. در منطقه‌ای که درگیری و خشونت هست و بسیاری از دوستان عزیز در عملیات به شهادت می‌رسند، درایت و تیزبینی می خواهد تا بتوانید با دید مثبت به جذب مردم به نظام بپردازید».
ناصر، مردمی، آینده‌نگر، مدیر، باشهامت، برنامه ریز و پیش‌گام در هر کاری بود، در برابر سختی ها صبور بود و مشکلات را تحلیل و تلاش می کرد راهکار مناسبی برای آن پیدا کند. او به تمام معنا فدایی امام و انقلاب بود.

*در این کتاب شنونده ی صداهای مستندی از شهید بزرگوار و همرزمان ایشان باشید.

از ایرانصدا بشنوید

از زندگی مردی بشنوید که شیک بودن و بهترین بودن و استفاده از موهبت های خداوند رو توصیه می کرد ، مردی که در کنار عشق وافر به همسر و خانواده اما ... پیشنهاد می کنیم این کتاب را بشنوید و لذت ببرید .

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا