display result search
منو
سه‌شنبه‌ها با موری

سه‌شنبه‌ها با موری

  • 9 قطعه
  • 174 دقیقه مدت کتاب
  • 3846 دریافت شده
نویسنده: پگاه سلیمی
راوی: حسن آزادی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
این کتاب، داستانی واقعی درباره مبارزه اعجاب‌انگیز پروفسور «شوارتز موری» با بیماری سخت و لاعلاج «ای ال اس» است. این بیماری، به تدریج اعضا و اندام‌های اصلی بدن را از کار می‌اندازد؛ اما پروفسور در لحظه‌های پایانی به نگرشی عمیق دست می‌یابد.

پروفسور موری پس از ابتلا به بیماری لاعلاج، مرگ خود را پذیرفته است. او خواهد مرد، اما در واپسین روزهای زندگی می‌خواهد به کمال انسانی برسد. دقت و توجه به کوچک‌ترین جزئیات زندگی که بیشتر اوقات مردم از آنها غافل‌اند، توجه موری را جلب می کند. وقایعی مانند خورشید و تابش آن، خواندن روزنامه، دیدار با دوستان و روزنامه‌نگاران، همه، او را به وجد می‌آورد.
یکی از شاگردان موری که خود غرق زندگی روزمره است، این داستان را روایت می‌‌کند. او به طور تصادفی استادِ سال‌های دانشجویی‌اش را در تلویزیون می‌بیند و تصمیم می‌گیرد ترمز زندگی ماشینی و دیوانه‌وارش را بکشد و به دیدن استادش برود.
زمان این دیدارها سه‌شنبه هر هفته است و هربار درسی ارزشمند از زندگی را دربردارد.

*برخی اطلاعات در مورد این کتاب :
سه شنبه ها با موریه به طور منظم در دبیرستان ها و دانشگاه های سراسر جهان آموزش داده می شود و همچنین در برخی از مدارس ابتدایی آسیا به دلیل نوشتن بسیار ساده آن تدریس می شود. یک بنیاد خصوصی با برخی از درآمد حاصل از بنیاد «سه شنبه های با بنیاد میچ»، برای تامین هزینه های مختلف خیریه،مشغول فعالیت می باشد.
این کتاب بر پایه پرفروشترین فیلمهای غیر داستانی نیویورک تایمز در سال 2000 بود. با این حال، طبق نظر آمازون، این کتاب در طبقه بندی هایی در داستان، داستان های داستان زندگی، داستان های فلسفی و خاطرات بر شمرده شده است.

از ایرانصدا بشنوید

در دنیایی زندگی می کنیم که عموما و به طرز عجیبی همه انتظار داریم در دوره ای از زندگی گرفتار یک بیماری لاعلاج شویم!! ... این داستان صرف نظر از شهرت و اقبال که در دنیا پیدا کرده، تجربه مواجهه با این چالش را با نگاهی متفاوت فراهم می کند

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

تصاویر

کتاب گویا