display result search
منو
حادثه ای در دسامبر

حادثه ای در دسامبر

  • 17 قطعه
  • 365 دقیقه مدت کتاب
  • 29797 دریافت شده
«سیمون لی» در اواخر دسامبر همه اعضای خانواده خود را جمع کرد. مردی به نام «استفان» به آنجا آمد و خود را پسر شریک قبلی سیمون معرفی کرد و سیمون از او خواست در کریسمس مهمان آنها باشد.

شب کریسمس سیمون به قتل رسید و سرهنگ «جانسون» و «پوآرو» و «ساگدِن» نیز تحقیقات را برای یافتن قاتل شروع کردند. از طرف دیگر «پیلار»، تنها نوه سیمون، از ارث محروم بود و اعضای خانواده سهم مادر از دست رفته اش را برای او منظور کردند.
پوآرو بعد از دقت در جزئیات بسیاری عاقبت همه افراد را در اتاق پذیرایی جمع کرد. در همان حال استفان مجبور شد که بگوید پسر شریک سیمون نیست و پیلار هم گفت که همسفر پیلار واقعی بوده و بعد از مرگ اتفاقی مدارک او را برداشته و به اینجا آمده است. آن‌گاه ساگدن پیلار جعلی را متهم به قتل کرد و جرج نیز گفت اعضای خانواده نمی توانند سیمون را به قتل رسانده باشند، چون منطقی نیست. همان لحظه پوآرو اعلام کرد که قاتل یکی از اعضای خانواده است.

از ایرانصدا بشنوید

رمان «حادثه ای در دسامبر» ماجرای قتلی را بیان می کند که ریشه در خانواده دارد. قتلی که از برخی جهات بسیار مرموز و دارای زوایای پنهانی است. قتل سیمون لی به ظاهر به خاطر دزدیدن الماس های گرانبهایی است که به عنوان میراث خانوادگی نزد او قرار داشته است ....

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دست اندرکاران ایران صدا،یه سوال داشتم ،این همه انتقاد شده از راویان و طریقه اجرا،میدونم صحبت کردن یک نفر به جای چند کاراکتر واقعا سخته و زحمات زیادی میخواد و اقای شهرستانی یکی از خوبان در این کار هستن ولی خب کاراکترهای این کتاب ها خیلی زیاد هستن و بعضی از صداها ناخواسته ازار دهنده میشه و کیفیت کار رو به شدت پایین میاره،بهتر نبود کتاب به صورت روایی اجرا میشد؟
  • نمیدونم آقای شهرستانی چه اصراری بر گفتن اینهمه کاراکتر دارن. اون هم با صداهایی که اصلا دلنشین نیست. حیف اینهمه رمانهای عالی که فقط با دیدن اسم ایشون دانلود نمیکنیم
  • داستان کشش داری داره که تنها با توجه به اون اثر رو دنبال کردم.اجرا می تونست روایی باشه و خیلی خیلی بهتر از حالت نمایشی با دو بازیگر!
  • سلام کتاب خوبیه ولی متاسفانه گویندگان بسیار افتضاحه با دو نفر اجرای این همه کارکتر جز زحمت بیهوده برای گویندگان وارایه یه کار ضعیف وبسیار ضعیف نتیجه ای نداره اگر بصورت روایی ارایه میشد با صدای همین خانم راوی به مراتب کار قوی و ارزشمندی در میومد متاسفم بعد دقیقه ۷۲دیگه نتونستم تحمل کنم.

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا