منو
زنان گمشدگان

زنان گمشدگان

  • 9 قطعه
  • 135 دقیقه مدت کتاب
  • 3355 دریافت شده
نویسنده: آریل دورفمان
کارگردان: علی عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
رمان «زنان گمشدگان » که با نام «ناپدیدشدگان» نیز مشهور است، در سال 1981 به قلم آریل دورفمان نوشته شد. این کتاب، درباره مردم یک روستاست که روزی کنار رودخانه روستایشان، با جسدی روبه‌رو می شوند که آب با خود آورده است، اما قابل شناسایی نیست...

رمان «زنان گمشدگان» که اثری بی زمان است، نماد هراس آور و خوفناک موقعیت سیاسی کشورهای آمریکای لاتین در زمان حکومت استبداد است. این رمان تلاش زنان روستایی یونانی را به تصویر می کشد که در دوران اشغال یونان به دست نیروهای آلمانی، به مقابله با سروان فاشیستی که اداره امور روستای آنها به نام «لانگا» را به عهده دارد، برمی خیزند.
در جریان این رمان، آب رودخانه لانگا، جسدی را به دهکده می آورد که قابل شناسایی نیست و توسط نیروهای ارتشی به سرعت دفن می شود. در این میان پیرزنی به نام «سوفیا» ادعا می کند که جسد متعلق به شوهر گمشده ی اوست و باید به او تحویل داده شود تا با مراسمی شایسته به خاک سپارد. ارتش با او مخالفت می کند و برای همین سوفیا خودسرانه با کمک زن‌های دهکده جسد را نبش قبر می کنند .
سروان «گئورگاکیس» به پدر گابریل پناه می برد تا مردم را آرام کند، اما پدر گابریل پس از آرام کردن مردم، به آنها پیشنهاد می دهد که برای مستأصل کردن بیشتر ارتش ، همگی ادعا کنند که صاحب آن جسد هستند. یک قاضی از طرف دولت به لانگا فرستاده می شود تا مسئله را حل کند، اما...

از ایرانصدا بشنوید

رمان «زنان گمشدگان» که اثری بی زمان است، نماد هراس آور و خوفناک موقعیت سیاسی کشورهای آمریکای لاتین در زمان حکومت استبداد است. «آریل دورفماندر» نویسنده این رمان در آثارش به کشف رنج‌های خود و نیز رنج‌های مردم سرزمینش، شیلی، می‌پردازد. رمان ناپدیدشدگان در 1981 نوشته شده است و نماینگر این نگاه است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا