display result search
منو
همه چیز درباره ایو

همه چیز درباره ایو

  • 5 قطعه
  • 106 دقیقه مدت کتاب
  • 3966 دریافت شده
نویسنده: جوزف ل. مانکیویچ
کارگردان: مهین فردنوا
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
ایو هرینگتون، دختر جوانی که بازی هنرپیشهٔ معروف تئاتر «مارگو چانینگ» را می‌پرستد، با نقشه ای وارد زندگی او می‌شود. ورود ایو به زندگی مارگو موجب بروز تغییراتی در زندگی و رابطه اش با نامزدش می شود....

دختر جوان و زیبایی به نام «ایو هرینگتون» که عاشق بازی بانوی هنرپیشه ای به نام «مارگو چنینگ» است، هر شب به سالن اجرای تئاتر می رود تا نمایش او را تماشا کند. ایو برای اینکه پول کمتری بابت بلیت بدهد، در سانس فوق العاده و به حالت ایستاده نمایش را می بیند. حضور همیشگی او در سالن، باعث جلب توجه هنرپیشه تئاتر می شود و می خواهد این دختر جوانِ شیفته تئاتر را ملاقات کند.
ایو در پشت صحنه نمایش، داستان غم‌انگیز زندگی خود را برای عوامل تئاتر تعریف می کند. «بیل»، نامزد مارگو، برای کمک به او پیشنهاد می کند ایو همراه آنها باشد و در کارهای پشت صحنه تئاتر و امور شخصی زندگی مارگو، به او کمک کند. این نزدیکی و حوادثی که رخ می دهد، به تدریج باعث می شود که ایو شخصیت واقعی خود را نشان دهد.
مدتی بعد بازیگر ذخیره نقش مارگو باردار می شود و ایو هرینگتون که در این مدت، همه حرکات و رفتار و حتی دیالوگ‌های مارگو را تمرین کرده، به بازیگر ذخیره او تبدیل می شود. این قدم بزرگی برای شروع کار هنرپیشگی اوست و ایو این راه را با فریب دادنِ همه عوامل نمایش پیش می برد تا جایی که ...


*همه چیز درباره ایو (حوا) یک فیلم آمریکایی به نویسندگی «جوزف منکویچس» است. این اثر به کارگردانی «جیمز داریل فان زاکاک » با اقتباس از داستان کوتاه «The Wisdom of Eve» در سال 1946 ساخته شد.
فیلم در زمان خود توانست 14 جایزه اسکار را کسب کند.همچنین این فیلم در سال 1998 در فهرست صد فیلم بهتر آمریکایی قرار گرفت.
جوزف لئو مانکیویچ (فوریه 11، 1909 - فوریه 5، 1993) یک کارگردان آمریکایی، فیلمنامه نویس و تولید کننده بود. او دو بار برنده جایزه اسکار برای بهترین کارگردان و بهترین فیلمنامه نویس برای فیلم های نامه ای به سه زن (1949) و همه چیز در مورد حوا (1950) شد.

از ایرانصدا بشنوید

«همه چیز درباره ایو» یک شاهکار تمام عیار از یک روایت ساده و سرراست است.«همه چیز درباره ایو» روایتگر ماهیت خشونتِ بی چون و چرای شهرت و شهرت طلبی است؛ شهرتی که فرد را وامی‌دارد با انجام یک بازی غریب، در دل واقعیت، با بازی گرفتن همه چیز و همه کس، حقیقت تلخِ «پا روی شانه ی دیگران گذاشتن و بالارفتن تا قله ی محبوبیت» را به رخ بکشد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا