display result search
منو
کمدی انسانی

کمدی انسانی

  • 9 قطعه
  • 183 دقیقه مدت کتاب
  • 4627 دریافت شده
پدر خانواده مکالی مرده و پسر بزرگ به جنگ رفته است. خانم مکالی وظیفه دارد با وجود تمام مشکلات، با مهربانی و تدبیر به هومر، پسر نوجوان و یونیسس دختر خردسالش، امید به زندگی و مفاهیم بزرگی را بیاموزد.

خانواده مکالی در شهر ایساکای کالیفرنیا زندگی می کنند. پدر این خانواده مرده است و پسر بزرگ هم به جنگ رفته، اما خانواده شرافتمندانه به زندگی ادامه می دهند.
هومر مکالی، پسر نوجوان خانواده، تلگرافچی می شود تا کمک خرجی برای خانواده باشد. آنان تلاش می کنند تا تلخی های زندگی را هرطور که شده شیرین کنند. با مهربانی، موسیقی، آواز و حتی با تکان دادن دستی برای مسافری غریب.
یونیسس، دختر خردسال خانواده است و مادر وظیفه خود می‌داند که به سؤال های او درباره نبودن پدر، بازگشت برادر از جنگ و زندگی جاری، توضیحاتی مناسب و درخور بدهد.
مادر خانواده همچنین خود را در برابر پسر نوجوانش هومر، مسئول می‌داند؛ نوجوانی که با شرایط شغلی، وجه سخت و بی رحم زندگی را می چشد، زیرا خبر مرگ سربازان را برای خانواده هایشان می برد.
در این شرایط تنها آغوش مادر جایگاه امنی برای فرزندانش است.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب از ادبیات زمان جنگ و تحت تاثیر جنگ جهانی دوم نوشته شده و داستان زندگی یک خانواده ی فقیر امریکایی ست که در زمان جنگ به علت شرکت کردن تنها نان اور خانواده در جنگ وضع مادی آنها از بد به بدتر گرایید.پسر چهارده ساله ی خانواده هومر با شغل نامه رسانی که دارد تلگرافهایی را که حاوی خبر مرگ فرزندان خانواده هاست و پیامهای مرگ و زندگی عشق و امید را به سراسر شهر می رساند و هنر نویسنده فضاسازی های جالب و جذابی ست که مخاطب را وارد درد و غم شخصیتهای ان می کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • هر چی داستان جلوتر میره شنیدنی تر میشه حیف نیست این کتاب در لیست شنیدنی ها قسمت خانه نباشه،
  • این معلم در داستان یک استاد تاریخ واخلاقه که توی کلاسای درس دانش آموزان خیلی نیازه
  • سلام واقعا کتاب استثنایی هست پر از دیالوگهای پر مغز وعالی بسیار آموزنده وهدفمند یک اجتماعی پر از امید واخلاق ممنون از کتاب گویا
  • کتاب خوبیه ولی اجرای فوق العاده ای نداشت...
  • قابلیت اضافه کردن به علاقمندی ها و دیدنش توسط کاربر برای بازپخش یا دنبال کردن قسمتها بگذارید

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا