منو
عشق بزرگتری هم هست

عشق بزرگتری هم هست

  • 7 قطعه
  • 129 دقیقه مدت کتاب
  • 9088 دریافت شده
نویسنده: سبکتکین سالور
کارگردان: صادق بهرامی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«سالار مرزبان» توانست حکومت سلسله ی سالاریان را بنیان بگذارد و بر قسمت هایی از شمال و شمال شرق ایران مسلط شود؛ اما این پایان کار نبود، چرا که او در جنگ با رکن الدین شکست خورد و دستگیر و زندانی شد.

سالار مرزبان در جنگ با رکن الدوله دیلمی شکست می خورد و رکن الدوله او را در دژ سمیرم زندانی می کند. خراسویه، مادر مرزبان، ابراهیم زاوی را به نجات پسرش می فرستد. وی در لباس بازرگانان وارد دژ می شود و با کشتن محافظ دژ، مرزبان را نجات می دهد.
در ادامه دیسم که به واسطه موفقیت مرزبان و تسلط او حکومت خود را در آذربایجان از دست داده است، در زمان دربند بودن مرزبان، تصمیم می گیرد با اتحادی که درصورت ازدواج خواهرش با یکی از سرداران حاصل می شود، به مرزبان حمله کند، اما خواهرش (گردیه) که پیش از این سه بار به خاطر مقاصد سیاسی برادرش تن به ازدواج داده است، حاضر به ازدواج نمی شود و برای رهایی از این عمل نزد مادر مرزبان می رود و به او پناهنده می شود.
درنهایت مرزبان با «ماریا»، دختری که در دوران اسارت در دژ به او کمک کرده بود و گردیه هم با یکی از سراداران مرزبان ازدواج می کند؛ اما در شب عروسی آنها ماریا پسرعموی خود «دبیس» را می بیند؛ فردی که پیش از این به عنوان برده در خدمت دیسم بوده و پنهانی به عروسی آمده است. او از سوی دیگری هم پسرعموی ماریا است.

از ایرانصدا بشنوید

اگر در بند عاشق شوی و در آزادی ،هم چنان به قولت وفادار باقی بمانی این امر تجلی این سخن است که عشق بزرکتری هم هست .

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

3

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • با توجه به داستان قدیمی واجرای حدود ۵۰ سال پیش جالب وزیبا می نماید. بطورحتم تکنیکهای آنزمان بازمان حال توفیر زیادی دارد.......
  • تهدد شخصیت‌ها و دسته‌‌بندی‌های سیاسی بسیار پیچیده و غیرقابل تشخیص است. در نمایش رادیویی این‌همه شلوغی کاراکترها، خصوصاً تاریخی،. موجب عدم درک موضوعات برای شنونده می‌شود.

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا