display result search
منو
ببر گراز دندان

ببر گراز دندان

  • 4 قطعه
  • 59 دقیقه مدت کتاب
  • 1054 دریافت شده
نویسنده: فریتس هوخ ولدر
کارگردان: شمسی فضل اللهی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
لازارتی، نویسنده و اندیشمند بزرگ، فکر می کند که فرد یا افرادی قصد دارند که اندیشه‌های او را که در کتاب جدیدش نوشته است، از او بدزدند و ...

«ببر گراز دندان» را «فریتس هوخ ولدر» نوشته است که مهم‌ترین سؤال زمان ما را مطرح می کند: آیا نسل انسان محکوم است تا از طریق «هیولاترین امتیاز» یعنی مغزش، روزی به کلی از بین برود؛ همان‌گونه که ببر گراز دندان -حیوان ماقبل تاریخ - توسط دندان‌هایش که درواقع ضامن حیات و بقایش نیز بودند، از میان برداشته شد؟
«ببر گراز دندان» درباره نویسنده‌ای سوئیسی است که در ویلای خود زندگی می‌کند و می خواهد کتابش را به پایان برساند. او در نگارش کتابش، به علت خستگی روحی، دچار مشکل می شود. دوست قدیمی او «پروفسور لازارتی» که نویسنده ای معروف است، وارد ویلای او می‌شود و ادعا می کند چند روزی است یک گروه ناشناس در تعقیب او هستند تا رساله‌‌اش را که به‌ تازگی به پایان رسانده، به دست آورند.
در این کتاب دست‌نویس، لازارتی همه کسانی را که در طول تاریخ و در عصر حاضر چهره انسانیت را ننگین کرده‌اند، رسوا کرده است. این نویسنده نسل جوان دنیا را به مبارزه علیه همه بدی‌ها دعوت می کند.
*
Fritz Hochwälder نمایشنامه نویس اتریشی بود. او جایزه های متعدد ادبی، از جمله جایزه ادبیات بزرگ اتریش را در سال 1966 به دست آورد. بسیاری از نمایشنامه های او برای اولین بار در Burgtheater در وین اجرا شدند.

از ایرانصدا بشنوید

تفکرات انسانی و عقیده بازگشت به طبیعت و تقویت مجدد قوای زور، نظریه ای است که حتی فکر آن سبب می شود پروفسور لازارتی مشهور به مرز جنون برسد... این نمایش شما را با تلاشهای انسانهای متفکر در پیدا کردن گریزگاهی برای تحمل زندگی روزانه، همراه می کند. شنیدن این نمایش برای گروه سنی نوجوان مناسب نیست.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا