display result search
منو
سرباز گاف (از دفترچه خاطرات سرباز گاف)

سرباز گاف (از دفترچه خاطرات سرباز گاف)

  • 12 قطعه
  • 311 دقیقه مدت کتاب
  • 12071 دریافت شده
از دفترچه خاطرات سرباز گاف، داستان سه نوجوانی است که برای نشان دادن خودشان، وارد نظام ارتش کشوری فرضی به نام «ایالات‌های متحده خارجه» می‌شوند. کشوری در آن سوی دنیا که بسیار زورگو و عاشق جنگ است و برای لشکرکشی‌هایش حد و مرزی وجود ندارد.

این کتاب، حکایت آموزش نظامی سه نوجوان در یک هنگ نظامی با فرماندهی «فرمانده لاف» است. فرمانده، عاشق جنگ و ‌جنگاوری است و هیچ بویی از انسانیت نبرده است. همه‌ی تلاش او، پرورش سربازانی بی‌رحم و سنگ‌دل است که بتوانند دموکراسی را به مردم منطقه خاورمیانه تقدیم کنند.!
این کتاب سعی دارد در قالب چند فصل، زندگی این هنگ در نظام ایالات‌های متحده و آتش‌افروزی آنها را در دنیا به تصویر بکشد و نشان دهد که چطور خوی استعمارگری روی شخصیت و ‌روح این نوجوانان تاثیر فاجعه‌باری می‌گذارد.‌
محمد میلانی کتاب «دفترچه خاطرات سرباز گاف» را به کودکان شهید در فاجعه شیمیایی خان شیخون در منطقه ادلب سوریه تقدیم کرده است.

از ایرانصدا بشنوید

نویسنده با بیانی طنز در این رمان، سعی می‌کند نمادی اخلاقی برای نوجوانانی ترسیم کند که در صورت نداشتن آگاهی و هوشیاری در دام نظامی‌گری نابسامانی می‌افتند و قدرت‌های بزرگ جهان به راحتی می‌توانند از آنها در راه پیشبرد اهداف شوم خود استفاده کنند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

3

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا