منو
بلور عشق

بلور عشق

  • 14 قطعه
  • 304 دقیقه مدت کتاب
  • 3174 دریافت شده
نویسنده: محرمعلی دودانگه
کارگردان: ایوب آقاخانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در پانزده خرداد 1342 امام خمینی (ره) وظیفه خطیری را بر عهده شهید «محمد مفتح» قرار داد و به ایشان مأموریت سنگینی را سپرد....

شهید «محمد مفتح» فرزند «شیخ محمود مفتح» در سن هفت سالگی وارد مدرسه «شیخ آخوند همدانی» می‌شود، اما هنوز دوره مدرسه را به پایان نرسانده بود که شیخ آخوند، پدر محمد را به مدرسه فراخواند و به ایشان اطلاع داد که محمد نیازی به این درس‌ها ندارد و باید به مدرسه بهتر و با سطح بالاتری برود.
پدر نیز تصمیم می‌گیرد محمد را به «حوزه علمیه نجف» بفرستد؛ اما مادر محمد «فاطمه بانو» تاب جدایی از فرزند را ندارد و درنهایت با اصرار شیخ محمود، رضایت می‌دهد و محمد مفتح وارد حوزه علمیه نجف می‌شود. در حوزه با «سید محمد بهشتی» آشنا می‌شود و دوستی این دو عالم بزرگوار عمیق می‌شود.
روزی شهید بهشتی به شهید مفتح پیشنهاد می‌کند هم‌زمان با تحصیل در «دانشگاه الهیات دانشگاه تهران» تدریس را نیز تجربه کند و شهید مفتح، ابتدا با این موضوع مخالفت می‌کند؛ اما درنهایت پیشنهاد شهید بهشتی را می‌پذیرد و در دانشگاه تهران مشغول به تدریس می‌شود.
پانزده خرداد سال هزار و سیصد و چهل و دو، در زمان سخنرانی یک خطیب، نظامیان ساواک به حوزه علمیه حمله می‌کنند و محمد مفتح در این حمله زخمی می‌شود....

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «بلور عشق» درباره زندگی شهید دکتر «محمد مفتح» بزرگ مرد تاریخ معاصر ایران است که به فرموده مقام معظم رهبری، به عنوانِ «شهید ضدیت با التقاط» از ایشان نام برده می‌شود. شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا