display result search
منو
محمد رسول الله - از جوانی تا بعثت

محمد رسول الله - از جوانی تا بعثت

  • 10 قطعه
  • 197 دقیقه مدت کتاب
  • 6286 دریافت شده
نویسنده: رضا رهگذر
کارگردان: منوچهر اسماعیلی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
حضرت محمد (ص) پس از بازگشت از سفر تجارتی شام با حضرت خدیجه (س) ازدواج می کند و تا سال چهلم زندگی بابرکتشان در کنار این بانوی بزرگوار به تجارت و مدیریت ثروت عظیم ایشان مشغول است. در این مدت تنها مأوای محمد (ص) نیایش خداوند در غار حرا است.

در سال سی و پنجم از زندگی پیامبر بزرگوار اسلام، سیلی ویرانگر در شهر مکه جاری شد و خسارت‌هایی به بناهای تاریخی آن از جمله خانه کعبه وارد آورد. بزرگان قریش در انجمن‌سرا جمع شدند و ضمن تصمیم‌گیری برای خراب کردن و تجدید بنای کعبه کار را بین خودشان تقسیم کردند و قرار شد که از صبح روز بعد کار خود را آغاز کنند. اما بازسازی این خانه نیاز به ویران کردن بنای کهن آن داشت و این کاری بود که هیچ کس شهامت انجام آن را نداشت. در این میان تنها پیر خاندان بنی مخزوم داوطلب شروع این کار شد. طایفه های مختلف قریش که پیش‌تر بر سر نصب سنگ حجرالاسود در بنای جدید کعبه دچار اختلاف شده بودند، سرانجام توافق کردند که کار داوری میان خود را در این امر مهم به عهده اولین کسی که از باب بنی شِیبه وارد شود، بگذارند و رأی او را حتی اگر به ضررشان بود، قبول کنند. در این هنگام محمد امین از درب بنی شِیبه وارد می شود و داوری قریش را برعهده می گیرد. ایشان پارچه ای بزرگ را می گسترد و سنگ حجرالاسود را در آن میان قرار می دهد و همه سران قبایل گوشه‌ای از آن پارچه را گرفته و سنگ را جا‌به‌جا می‌کنند.
در طول این سال‌ها تنها مأوای محمد امین نیایش به درگاه خداوند متعال در غار حرا بود. حضرت خدیجه (س) و علی نوجوان(ع) تنها کسانی بودند که در این راز و نیاز او را همراهی می کردند تا این که محمد ابن عبدالله در شباهنگام 27 رجب سال 40 عام‌الفیل (سال 13 پیش از هجرت) از سوی خداوند به پیامبری مبعوث شدند.

از ایرانصدا بشنوید

«از سرزمین نور» مجموعه ای فاخر و معنوی است که به نام پیامبر اکرم (ص) مزیّن شده و روایتگر زندگی آخرین فرستاده خداوند است. جدا از سیر تاریخی داستان که ما را با فراز و فرودهای زندگی حضرت محمد (ص) آشنا می سازد، این مجموعه دیگر گوشه های پیدا و پنهان تاریخ اسلام را به تصویر می کشد. همچنین شنیدن این روایت از دریچه صداهای ماندگار هنرمندان رادیو و دوبله مانند منوچهر اسماعیلی، جلال مقامی، علی رضایی و دیگران لطفی دوچندان دارد. به همراه این ویژگی، قلم وزین و شاعرانه رضا رهگذر، اثری معنوی و ادبی خلق کرده است تا در کنار هنرنمایی صداپیشگان توانا، پهنه آسمانی داستان را رنگ و جلای خیال انگیزی ببخشد. از شما دعوت می کنیم تا با شنیدن این کتاب گویا، سفری روحانی را تجربه کنید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا