منو
آبی‌ بی‌ کران عشق ؛ براساس خاطرات کارکنان‌ و همسران ناو‌گروه 75 نیروی دریایی ارتش

آبی‌ بی‌ کران عشق ؛ براساس خاطرات کارکنان‌ و همسران ناو‌گروه 75 نیروی دریایی ارتش

  • 16 قطعه
  • 448 دقیقه مدت کتاب
  • 1448 دریافت شده
برای پی‌بردن به نقش و جایگاه نیروی دریایی ارتش و اهمیت دریانوردی‌های طولانی در آب‌های دوردست باید به سال‌های آغازین‌ جنگ تحمیلی بازگشت که بیشتر کشورها ایران را محاصره‌ی اقتصادی کرده بودند.

از ایرانصدا بشنوید

محاصره‌ی اقتصادی که از انواع مختلف آن محاصره‌ی دریایی است شامل محاصره‌ی دریایی نزدیک و محاصره‌ی دریایی دور می‌شود. در محاصره‌ی نزدیک، کشورهای محاصره‌کننده ناوهای خود را به چندمایلی کشور محاصره‌شده می‌رسانند و یا در مسیرهای مشخصی مین‌گذاری دریایی انجام می‌دهند؛ به‌طوری‌که اجازه نمی‌دهند ناوگان تجاری کشور تحت‌محاصره از بندر خود بیرون بیاید. وقتی این اتفاق رخ بدهد یعنی توانسته‌اند گلوی یک کشور را بگیرند. درمقابل، در محاصره‌ی دور می‌توانند جلوی ناوگان تجاری ایران را، مثلاً در منطقه‌ی باب‌المندب‌ بگیرند و مانع صادرات ایران به اروپا شوند.
اما ناوگروهی متشکل از بهترین کارکنان، در بالاترین سطح آمادگی رزمی، توانست ردپایی از خود در تاریخ به ثبت برساند. نام ناو‌گروه 75 در تاریخ کشور عزیزمان همواره درخشان و سربلند باقی مانده است. این ناوگروه توانست پاسخ محکمی به کشورهای یاوه‌گویی همچون رژیم صهیونیستی بدهد که بارها در رسانه‌های خود این ناو گروه را تهدید کرده بودند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا