منو
آنه در اینگل ساید - قسمت 3

آنه در اینگل ساید - قسمت 3

  • 2 قطعه
  • 39 دقیقه مدت کتاب
  • 575 دریافت شده
این رمان جلد ششم مجموعه‌ای به نام «آن‌ شرلی در اینگل‌ساید» است.

درباره‌ی کتاب
در این کتاب، آن شرلی از خانه‌ی رؤیاها به اینگل‌ساید نقل‌مکان می‌کند. او یک پسر به نام جیم دارد و در اینگل‌ساید دیگر فرزندانش، نن و دای که دوقلواند، والتر، شرلی و برتاماریلا، ملقب به ریلا را به دنیا می‌آورد، و داستان‌های جالبی برایِ فرزندانِ آنه رخ می‌دهد؛ داستان‌ها بیشتر مربوط به بچه‌هایِ آنه است، اما خودِ آنه هم داستان‌هایی را از سر می‌گذاراند.

درباره‌ی نویسنده
«لوسی مود مونتگُمری/ Lucy Maud Montgomery» که عموماً با نام «ال. ام. مونتگمری / L.M. Montgomery» شناخته می‌شود، نویسنده‌ی معروف و خیال‌پرداز کانادایی بود و معمولاً برای نوجوانان شعر و داستان کوتاه می‌نوشت.
مونتگمری در 30نوامبر1874 در کلیفتون (نیو لاندن کنونی) واقع در جزیره‌ی پرنس ادوارد چشم به جهان گشود. او در 21ماهگی مادرش را در اثر بیماری سل از دست داد و پدرش که گرفتار اندوهِ مرگ همسر شده بود، سرپرستیِ او را به پدربزرگ و مادربزرگ مادری‌اش سپرد و در هفت‌سالگی او را ترک کرد و به پرینس آلبرت رفت.
لوسی به کاوندیش رفت تا با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کند. آن‌ها رفتار سختگیرانه‌ای با او داشتند. لوسی با وجودِ داشتنِ خویشاوندانی در آنجا، بسیاری از دوران کودکی‌اش را در تنهایی گذراند و همین تنهایی، به خلق دوستان و دنیاهای خیالی و ذهنی او و درنهایت تقویت قوه‌ی تخیلش کمک کرد.
ال. ام. مونتگمری در سال 1911 با «یوئن مک‌دونالد» (1943–1870)، کشیش کلیسای پرزبیتری، ازدواج کرد و به‌دنبال انتقال همسرش به کلیسای لیزکدیل به انتاریو نقل‌‌‌مکان کرد. مونتگومری یازده کتاب بعدی‌اش را در عمارت کلیسای لیزکدیل نوشت. این ساختمان اکنون به موزه‌ی لوسی ماد مونتگومری تبدیل شده است. این زوج صاحب سه پسر شدند که پسر سوم آن‌ها هنگام تولد درگذشت. او به‌‌‌سبب وظایف مادری و تلاش برای کنار آمدن با زندگی کلیسایی، چند بار دچار افسردگی شد و به گفته‌ی خودش، «برای زنی که به دنیا شادی داده بود، این زندگی بسیار غم‌انگیز بود».
مونتگمری بیشتر به‌‌واسطه‌‌ی مجموعه رمان‌هایی شناخته می‌شود که با آن شرلی در گرین‌گیبلز در 1908 آغاز شد. آن شرلی در گرین گیبلز موفقیتی سریع را برای او به همراه داشت. شخصیت اصلی رمان، دختربچه‌ای یتیم به نام آن شرلی، مونتگمری را به شهرتی چشمگیر در دوران زندگی‌اش رساند و او را در سطح جهانی نیز مطرح کرد.

*کتاب:
Anne of Ingleside
Originally published: 1921
Author: Lucy Maud Montgomery
Followed by: The Blythes Are Quoted
Preceded by: Anne of Windy Poplars
Genres: Novel, Fiction, Childrens literature
Text: Annes House of Dreams at Wikisource
Series: Anne of Green Gables

از ایرانصدا بشنوید

مجموعه کتاب‌های آن شرلی، هشت جلد رمان ادبیات نوجوان نوشته‌‌‌ی «ال. ام. مونتگمری» است که سال‌‌های متمادی، محبوبیت بسیار بالایی نزد مخاطبان داشته. از این مجموعه، یک انیمه‌‌ی بسیار موفق تلویزیونی هم ساخته شده است. پیشنهاد می‌کنیم این کتاب گویای جذاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • انه شرلی را از کودکی دوست داشتم و الان هم با دخترم قصه هایش را می شنوم ، سپاس از ایران صدا
  • سپاس عالی
  • عالی بود 🌼🍻❤️👥
  • 😍🔥❤️
  • ممنون از زحماتتون.ولی واقعا صدای پسربچه ها بد اجرا شده.پسربچه کوچولو صدای پسر ۱۷ ساله به بالا رو داره و این ادم رو از فضای کودکانه واقعا دور میکنه
  • سلام . ممنون از زحماتتون خیلی خوب بود فقط کاش ب جای پسر آنه کس دیگه ای حرف می‌زد. صداش خیلی غیر واقعیه واسه یه بچه ۸ ۹ ساله
  • صدای راوی من رو یاد حنا دختری در مزرعه انداخت . ممنون خانم فلاحی عزیز

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا