منو
دره ی رنگین کمان - قسمت 4

دره ی رنگین کمان - قسمت 4

  • 2 قطعه
  • 31 دقیقه مدت کتاب
  • 616 دریافت شده
«دره‌‌ی رنگین‌‌‌کمان» جلد هفتم از مجموعه‌ی آن‌‌‌‌ شرلی است.


درباره‌ی کتاب
دره‌ی رنگین‌‌کمان، نامِ محلِ موردعلاقه‌ی فرزندان آنه‌شرلی برای بازی است. کشیش جدیدی به روستا می‌آید. او چهار فرزند دارد و همسرش را از دست داده‌است. آقایِ کشیش دو پسر به نام جری و کارل، و دو دختر به نام فیت و اونا دارد. بچه‌های کشیش با فرزندانِ آنه دوست می‌شوند و اتفاقات جالبی را شکل می‌دهند.

درباره‌ی نویسنده
«لوسی مود مونتگُمری/ Lucy Maud Montgomery» که عموماً با نام «ال. ام. مونتگمری / L.M. Montgomery» شناخته می‌شود، نویسنده‌ی معروف و خیال‌پرداز کانادایی بود و معمولاً برای نوجوانان شعر و داستان کوتاه می‌نوشت.
مونتگمری در 30نوامبر1874 در کلیفتون (نیو لاندن کنونی) واقع در جزیره‌ی پرنس ادوارد چشم به جهان گشود. او در 21ماهگی مادرش را در اثر بیماری سل از دست داد و پدرش که گرفتار اندوهِ مرگ همسر شده بود، سرپرستیِ او را به پدربزرگ و مادربزرگ مادری‌اش سپرد و در هفت‌سالگی او را ترک کرد و به پرینس آلبرت رفت.
لوسی به کاوندیش رفت تا با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کند. آن‌ها رفتار سختگیرانه‌ای با او داشتند. لوسی با وجودِ داشتنِ خویشاوندانی در آنجا، بسیاری از دوران کودکی‌اش را در تنهایی گذراند و همین تنهایی، به خلق دوستان و دنیاهای خیالی و ذهنی او و در نهایت تقویت قوه‌ی تخیلش کمک کرد.
ال. ام. مونتگمری در سال 1911 با «یوئن مک‌دونالد» (1943–1870)، کشیش کلیسای پرزبیتری، ازدواج کرد و به‌دنبال انتقال همسرش به کلیسای لیزکدیل به انتاریو نقل‌‌‌مکان کرد. مونتگومری یازده کتاب بعدی‌اش را در عمارت کلیسای لیزکدیل نوشت. این ساختمان اکنون به موزه‌ی لوسی ماد مونتگومری تبدیل شده است. این زوج صاحب سه پسر شدند که پسر سوم آن‌ها هنگام تولد درگذشت. او به‌‌‌سبب وظایف مادری و تلاش برای کنار آمدن با زندگی کلیسایی، چند بار دچار افسردگی شد و به گفته‌ی خودش، «برای زنی که به دنیا شادی داده بود، این زندگی بسیار غم‌انگیز بود».
مونتگمری بیشتر به‌‌واسطه‌‌ی مجموعه رمان‌هایی شناخته می‌شود که با آن شرلی در گرین‌گیبلز در 1908 آغاز شد. آن شرلی در گرین گیبلز موفقیتی سریع را برای او به همراه داشت. شخصیت اصلی رمان، دختربچه‌ای یتیم به نام آن شرلی، مونتگمری را به شهرتی چشمگیر در دوران زندگی‌اش رساند و او را در سطح جهانی نیز مطرح کرد.

*کتاب:
Rainbow Valley
Originally published: 1919
Author: Lucy Maud Montgomery
Followed by: Rilla of Ingleside
Genre: Childrens literature
Series: Anne of Green Gables

از ایرانصدا بشنوید

جلد هفتم مجموعه‌ی آن شرلی داستان آشنایی و ماجراهای بچه‌‌‌های آن شرلی و بچه‌های کشیش است. نویسنده ازطریق دوستی بچه‌های این دو خانواده، داستان بچه‌های کشیش را روایت می‌کند. درواقع تمرکز داستان بیشتر روی فرزندان کشیش است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • قسمت 2 و 3 کو؟ چرا از یک رفته 4؟
  • خسته نباشید عوامل ایران صدا،دست مریزاد❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  • در پاسخ به قسمت ۲و۳ کو...قسمت ۲و۳ هم هست دوست عزیز
  • خسته نباشید به تموم عوامل ایران صدا عالی مثل همیشه🍒🍒☺️

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا