منو
بیست و دو روز نبرد

بیست و دو روز نبرد

  • 11 قطعه
  • 626 دقیقه مدت کتاب
  • 715 دریافت شده
این کتاب درگیری خونین نظامی بین عناصر مسلّح تجزیه‌طلب و رزمندگان مدافع انقلاب اسلامی، برای آزادسازی شهر سنندج را شرح می‌دهد. این درگیری از چهارم اردیبهشت 1359 آغاز شد و تا 26 اردیبهشت 1359 ادامه داشت.


درباره‌ی کتاب
کتاب «بیست‌‌‌و‌‌دو روز نبرد» را «مجید نداف»، از راویان مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ در دوران دفاع مقدّس، زیر نظرِ «رضا صادقی» و «حسن رستگارپناه» به نگارش درآورده است. موضوع کتاب درباره‌‌ی بحران‌آفرینی گروه‌های ضدّ انقلاب، روند اشغال و آزادسازی شهر سنندج است که با تعرّض مسلّحانه به پادگان سنندج در فروردین 1358 آغاز شد.
پس از اشغال شهر سنندج همه‌ی راه‌حل‌های صلح‌جویانه‌‌ی جمهوری اسلامی به بن‌بست رسید. کتاب بیان‌کننده‌ی 22 روز نبرد خونین نظامی بین عناصر مسلّح تجزیه‌طلب و رزمندگان مدافع انقلاب اسلامی (از 4 تا 26 اردیبهشت 1359) است که برحسب وظیفه‌ی دینی، انقلابی و قانونی، به فریاد تظلم‌‌خواهی مردم مسلمان سنندج، پیام نوروزی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر ضرورت برقراری امنیت در سال 1359 و نیز پیام وحدت‌بخش ایشان به مناسبت 12 فروردین پاسخی قاطع دادند.

* کتاب «بیست‌ودو روز نبرد؛ بررسی آزادسازی سنندج 1359-1357» به نویسندگی مجید نداف، از سوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر و در پایگاه کتاب گویای ایرانصدا در قالب کتاب گویا تولید شده است.


*سایر راویان:
علی شافعی/ آرش شامنی/ امین عالمی/ مرضیه مظلوم/ سهراب معنوی

از ایرانصدا بشنوید

پس از صدور فرمان امام خمینی(ره) مبنی‌‌‌بر پاک‌سازی شهر سنندج، رزمندگان اسلام روز چهارم اردی‌‌بهشتِ سال 1359 هجری شمسی، عملیات آزادسازی شهر سنندج را آغاز و پس از 22 روز نبرد جانانه، شهر را از حضور گروهک‌های ضدّ انقلاب پاک‌سازی کردند. مراحل و جزئیات این نبردِ بسیار مهم را در این کتاب بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا