منو
پنج داستان شنیدنی از دفاع مقدس

پنج داستان شنیدنی از دفاع مقدس

  • 7 قطعه
  • 126 دقیقه مدت کتاب
  • 1092 دریافت شده
نویسنده: محبوبه عرب قنبری
کارگردان: مهین فردنوا
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
این کتاب گویا، روایت پنج داستان تأثیرگذار و شنیدنی از زندگی رزمندگان و ایثارگران دلیر دوران دفاع مقدس است.

* خاک سبز: «سعید»، بعد از جنگ، همراه با گروهی برای جست‌وجوی جنازه‌های هم‌رزمانش در بیابان‌های منطقه‌ی جنگی سرگردان است. او در رؤیا یکی از رزمنده‌ها را می‌بیند که جای بچه‌های دسته‌ی «قمر» را به او نشان می‌دهد و می‌گوید که دوستان رزمنده‌اش که برای آوردن آب به محل تانکی در نزدیکی دشمن رفته بودند، با لبان تشنه شهید شده‌اند.

* سپاس از حیات طیبه‌ی نوجوان نجیب و زیبا: «علیرضا» مجروح جنگی است و هر روز آدم‌ها و اتفاقاتی را به یاد می‌آورد. او می‌گوید تا شب همه‌ی آن‌ اتفاقات را فراموش می‌کند و دوباره روز بعد همین ماجرا تکرار می‌شود.
او عاشق دخترعموی زیبایش بوده، ولی از سر نجابت و خجالت، چیزی نگفته تا اینکه زیبا ازدواج کرده است و حالا او هر روز زیبا را در رؤیایش می‌بیند.

* تیر و ترکش: شخصی به نام «رحیم» که به عنوان دیده‌بان در هر عملیاتی شرکت می‌کند، هیچ اتفاقی برایش نمی‌افتد و خودش می‌گوید که نظرکرده است. تا اینکه در یک عملیات پایش مجروح می‌شود.

* در تنگنای خرابه: «منصور» نه سال بعد از جنگ، همراه همسرش «مینا»، برای دیدن خانه‌ی قدیمیشان به شهرش بازگشته است. اما با خرابه‌های خانه‌شان روبه‌رو می‌شود.
در همین حین زن و شوهر دیگری هم ادعا می‌کنند که آنجا خانه‌شان بوده است. پیرمردی از راه می‌رسد که ادعا می‌کند در تمام دوران جنگ به درختی که در این خرابه بوده، آب می‌داده و آنجا خانه‌ی اوست.

* دلی از جنس آفتاب: «سید صالح» که جان‌باز شیمیایی است؛ شوهر «راضیه خانم» (مادر مهتاب) است. بعد از مرگ راضیه خانم، باوجود علاقه‌ی بسیار سید صالح به مهتاب، پدربزرگ مهتاب سعی می‌کند او را از سید صالح دور کند و با حیله و نیرنگ آنها را از هم جدا می‌کند. تا اینکه روزی حال سید صالح بد می‌شود و عمه‌ی مهتاب او را به دیدن سید صالح می‌برد.

از ایرانصدا بشنوید

این داستان‌ها، روایت خون شهیدان و ایثارگرانی است که خاک این سرزمین را با خون سرخ خود آبیاری کردند تا این خاک همیشه سبز باشد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • عالی بود ممنون
  • از نویسنده. تهیه کننده. ودیگر دست اندرکار ان این برنامه. ممنونم وسپاسگزارم انشاالله آخر و عاقبت بخیر باشید 🌷🍀🌷🍀🌷🍀🌷🍀🌷🍀❤❤❤❤❤💙❤💙❤💙❤💙❤💙
  • واقعا ....... بود فقط همین 😶
  • توراخدا بیشتر از دفاع مقدس نمایش بزارید ....آرام

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا