منو
بچه هایی که با بقیه فرق دارند

بچه هایی که با بقیه فرق دارند

  • 9 قطعه
  • 72 دقیقه مدت کتاب
  • 3537 دریافت شده
این کتاب دربرگیرنده‌ی هفت داستان کوتاه برای کودکان از سه نویسنده‌ی مهاجر است. «رابرت مانش»، «رودا احمد» و «حِنا خان» نویسندگان این داستان‌های کوتاه هستند.

داستان اول با نام «قرمز» (Seeing Red)، درباره‌ی پسربچه‌ای ا‌ست که موهای قرمزی دارد و به دوست صمیمی‌اش، راه‌کارهایی برای قرمز شدن مو ارائه می‌دهد.
داستان دوم با نام «لباس عجیب» (No clean clothes)، داستان کوتاه و طنزی ا‌ست که در آن پسربچه‌ای از لباسی حکایت می‌کند که مادربزرگش به او هدیه داده است.
داستان سوم با نام «مِی در میان ستاره‌ها» (Mae among the stars) داستان دختری سیاه‌پوست است که دلش می‌خواهد فضانورد شود.
داستان چهارم با نام «ماه» (Seeing Red) داستان پسری به نام کریم است که فلسفه‌ی ماه رمضان را برای دوستش، جورج، توضیح می‌دهد.
داستان پنجم با نام «من دیگه کوچولو نیستم» (Im so embarressed) داستان پسربچه‌ای ا‌ست که می‌خواهد به مادرش ثابت کند بزرگ شده است.
داستان ششم با نام «منو ببر تو قصه» (Put me in a book) روایتی خیالی از یک دختربچه ا‌ست که می‌خواهد به دنیای قصه‌ها راه پیدا کند. او به کمک یک نویسنده، وارد کتابش می‌شود و ....
داستان هفتم با نام «روسری من» (under my hijab) داستان زندگی دختربچه‌ای مسلمان است که از حجاب می‌گوید.

از ایرانصدا بشنوید

مهاجرت پدیده‌ای پیچیده و چندگانه است که موجب بازتاب‌های گوناگون و حتی متضادی نزد مهاجران می‌شود و آن‌ها را با فضای سومی روبه‌رو می‌کند که روی خط مرزی دو فرهنگ ساخته شده است. نویسنده‌ی مهاجر در چنین فضایی به‌ خلق مفاهیم متفاوتی دست می‌زند که در حوزه‌ی ادبیات بینافرهنگی جای می‌گیرد. هفت داستان کوتاهی که می‌شنویم، نمونه‌هایی از ادبیات مهاجرت برای کودکان هستند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا