منو
بازیکن شماره یک آماده

بازیکن شماره یک آماده

  • 13 قطعه
  • 259 دقیقه مدت کتاب
  • 18361 دریافت شده
در سال 2041 میلادی، در آرمان‌شهری به نام سراب در دنیای مجازی، مسابقه‌ای برپا می‌شود. این مسابقه پس از مرگ طراح ثروتمند بازی‌های کامپیوتری و با هدف رسیدن به ثروت افسانه‌ای او برگزار شده است. بازیکنان باید پس از حل معماها....

وید وات، پسر جوانی است که بخش مهمی از زندگی‌اش را در دنیای مجازی «سراب» سپری می‌کند. او حتی در همین دنیا به مدرسه آنلاین می‌رود و همه‌ی دوستانش نیز مجازی‌اند.
روزی طراح سراب که در دنیای مجازی با نام آواتار « آنورک» شناخته می‌شود، از دنیا می‌رود. او در وصیت‌نامه خود، معمایی را طرح کرده است که هر کس بتواند آن را حل کند، وارث ثروت افسانه‌ای‌ او می شود.
این معماها آن‌قدر وید را درگیر می کند که همه انرژی اش را برای پیدا کردن جواب می‌گذارد. او با هوش بالای خود نخستین سرنخ را پیدا می‌کند، اما همان موقع متوجه می شود که بازیکنان دیگر برای دستیابی به جایزه‌ی نهایی، قصد دارند او را به قتل برسانند و این، اول ماجرای سراب است....

* Ready Player One فیلم ماجراجویی آمریکایی است با بن مایه ای علمی_تخیلی که در سال 2018 است که توسط استیون اسپیلبرگ کارگردانی شده است.

*کتاب:
Ready Player One(2011)
فیلم:
Ready Player One(2018)

*این رمان برای اولین بار در پایگاه کتاب گویا ایران صدا، توسط شیرین موسوی ترجمه و تنظیم و اقتباس رادیویی شد.

از ایرانصدا بشنوید

در آینده‌ای نه چندان دور، زندگی در فضای مجازی چنان فراگیر می شود که همه جنبه های زندگی را در برمی‌گیرد. انسانها در این دنیای سراب مانند، زندگی می‌کنند و چیزی نمانده که در آن غرق شوند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا