منو
قصه های جزیره

قصه های جزیره

درباره‌ی کتاب
قصه‌های جزیره داستانِ زندگی خانواده‌ی کینگ در حدود اوایل قرن بیستم است. ماجراهای قصه را «بورلی کینگ» روایت می‌کند که تازه از تورنتو به جزیره‌ی پرنس ادوارد آمده‌ و بیشتر قصه‌ها روی شخصیتِ «سارا استنلی» متمرکز شده‌است.
سارا، پس از مرگ مادرش، پیشِ خاله‌‌اش «اولیویا کینگ» آمده تا نبود مادرش را کمتر احساس کند. قصه‌های جزیره، داستان ماجراهای سارا و دایی‌زاده‌هایش در جزیره‌ی پرنس ادوارد است.

درباره‌ی نویسنده
«لوسی مود مونتگُمری/ Lucy Maud Montgomery» که عموماً با نام «ال. ام. مونتگمری / L.M. Montgomery» شناخته می‌شود، نویسنده‌ی معروف و خیال‌پرداز کانادایی بود و معمولاً برای نوجوانان شعر و داستان کوتاه می‌نوشت.
مونتگمری در 30نوامبر1874 در کلیفتون (نیو لاندن کنونی) واقع در جزیره‌ی پرنس ادوارد چشم به جهان گشود. او در 21ماهگی مادرش را در اثر بیماری سل از دست داد و پدرش که گرفتار اندوهِ مرگ همسر شده بود، سرپرستیِ او را به پدربزرگ و مادربزرگ مادری‌اش سپرد و در هفت‌سالگی او را ترک کرد و به پرینس آلبرت رفت.
لوسی به کاوندیش رفت تا با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کند. آن‌ها رفتار سختگیرانه‌ای با او داشتند. لوسی با وجودِ داشتنِ خویشاوندانی در آنجا، بسیاری از دوران کودکی‌اش را در تنهایی گذراند و همین تنهایی، به خلق دوستان و دنیاهای خیالی و ذهنی او و در نهایت تقویت قوه‌ی تخیلش کمک کرد.
ال. ام. مونتگمری در سال 1911 با «یوئن مک‌دونالد» (1943–1870)، کشیش کلیسای پرزبیتری، ازدواج کرد و به‌دنبال انتقال همسرش به کلیسای لیزکدیل به انتاریو نقل‌‌‌مکان کرد. مونتگومری یازده کتاب بعدی‌اش را در عمارت کلیسای لیزکدیل نوشت. این ساختمان اکنون به موزه‌ی لوسی ماد مونتگومری تبدیل شده است. این زوج صاحب سه پسر شدند که پسر سوم آن‌ها هنگام تولد درگذشت. او به‌‌‌سبب وظایف مادری و تلاش برای کنار آمدن با زندگی کلیسایی، چند بار دچار افسردگی شد و به گفته‌ی خودش، «برای زنی که به دنیا شادی داده بود، این زندگی بسیار غم‌انگیز بود».
مونتگمری بیشتر به‌‌واسطه‌‌ی مجموعه رمان‌هایی شناخته می‌شود که با آن شرلی در گرین‌گیبلز در 1908 آغاز شد. آن شرلی در گرین گیبلز موفقیتی سریع را برای او به همراه داشت. شخصیت اصلی رمان، دختربچه‌ای یتیم به نام آن شرلی، مونتگمری را به شهرتی چشمگیر در دوران زندگی‌اش رساند و او را در سطح جهانی نیز مطرح کرد.

* کتاب:
The Story Girl
Originally published: 1911
Author: Lucy Maud Montgomery
Followed by: The Golden Road
Originally published: 1913
Genres: Novel, Childrens literature

*سریال:
Road to Avonlea
1990 ‧ Drama ‧ 7 seasons
First episode date: January 7, 1990 (Canada)
Final episode date: March 31, 1996
Executive producers: Kevin Sullivan, Trudy Grant, Brian Leslie Parker, John Ryan, Nicholas J. Gray
Awards: Primetime Emmy Award for Outstanding Lead Actor in a Drama Series
Nominations: Primetime Emmy Award for Outstanding Lead Actress in a Drama Series
Genres: Drama, Western, Childrens film, Adventure

کتاب گویا