منو
دنیای آخر دنیا

دنیای آخر دنیا

  • 9 قطعه
  • 115 دقیقه مدت کتاب
  • 6186 دریافت شده
نویسنده: Luis Sepulveda
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
داستان «دنیای آخر دنیا» براساس کشمکش‌های گروه صلح سبز در هامبورگ است که بیشترین فعالیت خود را در زمینه زیست‎شناسی و حفظ محیط‎ زیست در سراسر جهان برنامه‌ریزی و متمرکز کرده است. در این کتاب گزارش‌های یک روزنامه نگار اهل شیلی روایت می‌شود.

یک روزنامه نگار و فعال محیط زیست، برای مشاهده اعمال تخریبی کشتی های غول پیکری که در اقیانوس ها به شکار جانوران دریایی مشغول‌اند و از کشتار آنها تجارت می کنند، به جزایر قطب جنوب سفر می کند تا این جنایات را با چشم خود ببیند و گزارشی از آنها منتشر کند. او با راهنمایی یک کاپیتان بازنشسته، صحنه هایی تکان دهنده از غارت منابع طبیعی و کشتار وحشیانه جانوران دریایی و صیدهای خودسرانه و غیرقانونی را می بیند و از این که مقام‌های شیلی و کشورهای غربی با زدوبندهای سیاسی، چشم روی این جنایات می بندند و با گرفتن رشوه های کلان در این باره سکوت می کنند، به این نتیجه می رسد که جرئت افشای این مسائل را ندارد....

از ایرانصدا بشنوید

یکی از تفاوت‌های این رمان با دیگر کتابها این است که وقایع آن، در بستر اقیانوس‌ها و همراه با دغدغه‌های نابودی گونه های نادر دریایی می گذرد؛ از این رو شنیدن آن پیشنهاد می شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا