display result search
منو
خواب چهل آینه

خواب چهل آینه

  • 17 قطعه
  • 356 دقیقه مدت کتاب
  • 5540 دریافت شده
نویسنده: هانیه نجفی
کارگردان: فریدون محرابی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در اوایل دوره رضاخانی، چند روز مانده به ماه مبارک رمضان، سید محمدحسین روحی، یکی از روحانیان برجسته تهران، خود را برای مراسم ختم قرآن آماده می‌کند. این مراسم هرسال به مدت سی شب در عمارتی واقع در باغ سیب طلعتی برگزار می شود....

میرزا کمال، شبانه، در خانه اش به قتل می رسد. احسان میرزا خودش را قاتل پدربزرگش می‌داند، چراکه او چند وقتی است از خوابگردی رنج می برد و صبح روز حادثه، با لباس خون آلود، از خواب بیدار شده است.
شریف، کارآگاه پرونده قتل، در اولین قدم به دستور مظفری، آقا سید محمدحسین روحی را دستگیر می کند. کارآگاه جوان همه تلاشش را به کار می گیرد تا بی گناهی این روحانی را ثابت کند. محمدحسین روحی در زندان با شخصی به نام «نورعلی» هم‌بند است.
مظفری از نورعلی می خواهد که طی معامله ای سید محمدحسین روحی را در زندان به قتل برساند و در مقابل آزاد شود تا باقی عمر را در کنار خانواده اش به راحتی زندگی کند. این حرف، نورعلی را به خشم می آورد و او مظفری را به قتل می رساند. با کشته شدن مظفری، محمدحسین روحی که بی گناه است، از زندان آزاد می شود. احسان میرزا نزد او می رود و خود را به عنوان قاتل معرفی می کند، اما تحقیقات شریف چیز دیگری را نشان می دهد؛ او برای ثریا آشکار می کند که قاتل میرزا کمال کیست....

از ایرانصدا بشنوید

یک داستان از ظلم و ستم دوران رضاخان درحق روحانیان.... پیشنهاد می کنیم این داستان را که روایتگر درد آن زمان جامعه روحانیت است، بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

3

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • سلام و عرض ادب و خسته نباشيد به خاطر اين همه زحمت، دست همگي درد نکنه، خيلي، خيلي عالي.
    سلام قدردان لطف شما هستیم.
  • سلام و عرض ادب و خسته نباشید به خاطر این همه زحمت، دست همگی درد نکنه، خیلی، خیلی عالی.

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا