display result search
منو
جای پای نبی

جای پای نبی

  • 5 قطعه
  • 130 دقیقه مدت کتاب
  • 1519 دریافت شده
نویسنده: مریم روزبهانه
کارگردان: ایوب آقا خانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«بی بی ثمره» که سال‌های پایانی عمر را پشت سر می گذارد، خاطرات شیرین و تلخی از روزهای اشغال و آزادسازی خرمشهر دارد؛ خاطراتی که فقط با سماجت‌ها و اصرارهای نوه اش، فاطمه، بیان می شود...

روز سوم خرداد ماه، سالگرد حماسه آزادی و فتح خرمشهر، بیش از یک‌سال و نیم اشغال آن به دست بعثیان است. فتح خرمشهر، موجب برانگیختگی احساسات و عواطف پاک ملت ایران شد و همدلی و وحدت را میان قشرهای مختلف ملت ایران پدید آورد. حماسه شگرف آزادسازی خرمشهر، پیروزی سروقامتانی است که با فتح آفرینی خود، نهایت ایثار، اوج مظلومیت، انتهای پاک بازی و منتهای توکل را رقم زدند. خرمشهر برای ملت ما تنها یک شهر نیست؛ بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار و جاودانگی انقلاب است.

از ایرانصدا بشنوید

مقاومت مردم خرمشهر، حماسه ای از یاد نرفتنی است؛ چرا که مردم این شهر درحالی به مبارزه با دشمن پرداختند که از پیش برای این تهاجم و تجاوز آمادگی نداشتند. آنها با سلاح عزم و ایمان و عشق و علاقه به مکتب و میهن اسلامی شان، با دست خالی چنان مقاومت کردند که در تاریخ، بی‌نظیر است. به اعتقاد کارشناسان نظامی، مقاومت بی‌سابقه ای که در خرمشهر انجام شد، هرگز با دیگر مقاومت ها قابل مقایسه نیست. از این رو این کتاب گویای تقدیم به همه ی مردم نجیب خرمشهر.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا