display result search
منو
بانوان عمارت میسالونگی

بانوان عمارت میسالونگی

  • 7 قطعه
  • 132 دقیقه مدت کتاب
  • 5687 دریافت شده
نویسنده: کالین مک‌کلاف
کارگردان: اکبر زنجان پور
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
داستان بانوان عمارت میسالونگی در شهر کوچکی در استرالیا، یک سال قبل از آغاز جنگ جهانی اول، اتفاق می‌افتد. نویسنده «کالین مک کالو» از زنانی سخت‌کوش سخن می‌گوید؛ در خانواده ای که مردان، مال و قدرت را در دست دارند و به زنان ستم می‌کنند، اما...

وقایع بانوان عمارت میسالونگی در اوایل دهه 1900 میلادی در شهری کوچک به نام «بایرون» در دامنه کوهستان آبی استرالیا اتفاق می افتد. قهرمان داستان «میسی رایت»، دختر فقیر مجرد و 33 ساله، از خانواده هرلینگ فورد است که بر شهر حکم‌فرمایی می کنند.
میسی با مادر بیوه و خاله بیمارش، آبرومندانه، زندگی می کند؛ درحالیکه قربانی سیاست ارث گذاری هرلینگ فوردهاست که ثروت را در اختیار اعضای مرد خانواده قرار می دهد و آنها نیز با بی رحمی به زنان زیر سلطه خود، ظلم می کنند.
میسی دختری زشت است که همیشه محکوم به پوشیدن لباسهای قهوه ای است و به نظر می رسد که آینده ای هولناک دارد تا اینکه خویشاوندی دور که زنی مطلقه از سیدنی است، وارد خانه ی آنها می شود و به میسی کتابهای عاشقانه ای می دهد. یک روز میسی در راه برگشت از کتابخانه، دچار حمله ی قلبی می شود و در جاده از حال می رود و در همان حال مرد غریبه مرموزی به نام «جان اسمیت» بالای سر او می آید و ...

از ایرانصدا بشنوید

بانوان عمارت میسالونگی آخرین اثر کالین مک کالو، نویسنده کتاب «مرغ خار» است. وقایع داستان در اوایل 1900 میلادی در شهر کوچک بایرون و در دامنه کوهستان آبی استرالیا اتفاق می افتد. این کتاب که کمتر شناخته شده، واقعاً ارزش شنیدن دارد؛ چون بسیار زیبا به اراده و جنبه‌های پرارزش زنانه پرداخته است. آنچه کتاب‌های کالین مک کالو را برجسته می‌سازد، این است که نوشته‌هایش فقط جنبه‌ی سرگرمی ندارند، بلکه لابه‌لای سطور آن هدفی والاتر نهفته است. در این کتاب گویا نیز ستم و بیداد را با زبانی طنزآمیز آشکار می‌سازد و شنونده را علیه آن برمی‌انگیزاند. نگرش مذهبی نویسنده به دنیا و اعتقاد او به رستاخیز نیز بر رونق نوشته‌هایش می‌افزاید و آن را از بیشتر کتاب‌های مادی‌گرایانه‌ی غربی متمایز می‌کند. این رمان کوچک، چون «مرغ خار»، خواننده را تا پایان به دنبال خود می‌کشد و تجربه‌ای نشاط‌ انگیز در اختیار او قرار می‌دهد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا