display result search
منو
تقدیر یک مادر

تقدیر یک مادر

  • 6 قطعه
  • 107 دقیقه مدت کتاب
  • 1469 دریافت شده
نویسنده: ویدا دانشمند
کارگردان: ایوب آقاخانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
حمیرا، همسر افضل، صاحب دو فرزند دختر است. روزی حمیرا صحبت‌های افضل و مادرش را می‌شنود. مادر افضل از پسرش می‌خواهد آتیه را که به تازگی همسرش درگذشته است ....

حمیرا، همسر افضل، صاحب دو فرزند دختر است. روزی حمیرا صحبت‌های افضل و مادرش را می‌شنود. مادر افضل از پسرش می‌خواهد آتیه را که به تازگی همسرش درگذشته است، به همسری برگزیند. آتیه که از زنان قبیله است، صاحب سه فرزند پسر است. حمیرا تلاش می‌کند که افضل و مادرش را از این تصمیم منصرف کند، اما مادر افضل از تصمیمش برنمی‌گردد.
اُم افضل برای خواستگاری آیته به منزل او می‌رود و رضایت او را جلب می‌کند، اما آتیه از او یک‌سال زمان می خواهد.
در همین هنگام، حمیرا که در مطبخ شاهد تدارک تحفه‌های مادر افضل برای آتیه است، ناگهان از حال می‌رود. بی بی خالده که قابله قبیله است، بر بالین حمیرا می‌آید و به او نوید بارداری می‌دهد.
افضل و حمیرا پس از شنیدن این خبر، به تولد فرزند پسری امیدوار می‌شوند، اما اُم افضل که گمان بر دختر بودن این فرزند دارد، هنوز بر ازدواج افضل و آتیه پافشاری می‌کند. حمیرا شرط می‌گذارد تا زمان تولد فرزندش صبر کنند و اگر فرزندش دختر بود، او خود خانه را ترک خواهد کرد.

از ایرانصدا بشنوید

پس از ورود اسلام به قبایل عرب و پایان عصر جاهلیت، هنوز هم آوردن فرزند پسر برای این قبایل یک حُسن محسوب می‌شد و مردها برای آوردن فرزند پسر تجدید فراش می‌کردند. این داستان ماجرای زنی را نقل می‌کند که به خاطر آوردن دو فرزند دختر، ناچار به پذیرش ازدواج مجدد همسرش می‌شود اما اتفاق‌هایی رخ می‌دهد...که شما را به شنیدنش دعوت می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا