display result search
منو
داستان‌ های کوتاه ایتالیایی

داستان‌ های کوتاه ایتالیایی

  • 14 قطعه
  • 203 دقیقه مدت کتاب
  • 11446 دریافت شده
نویسنده: مجتبی گلستانی
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
تعدادی داستان کوتاه از نویسندگان ایتالیایی با موضوعات متنوع در این مجموعه گردآوری شده است که بسیار جذاب و شنیدنی است.

همه آثار ادبی نوشته شده به زبان ایتالیایی، متعلق به قرن سیزدهم به بعد هستند. قبل از این زمان زبان ادبیات، لاتین بود که برای نوشتن آثار تاریخی، افسانه های حماسی، اشعار مذهبی و تاریخی، زندگی قدیسان و آثار آموزشی و علمی به کار می‌رفت. علاوه بر نوشته های لاتین، تعدادی از شاعران ایتالیایی به زبان فرانسه شعر می سرودند که بیشتر اشعار از منابع خارجی الگو گرفته بود. لاتین در واقع زبانی بود که امپراتوری روم به مردم سرزمین‌های تحت سلطه اش تحمیل کرده بود، اما مردم با سرباز زدن از پذیرش آن، مقدمات رواج زبانی محاوره‌ای، ساده و کم قاعده را در ایالت‌های مختلف فراهم کردند که با از هم پاشیده شدن حکومت مرکزی روم، این زبان لاتین عامیه به صورت‌های مختلف تغییر شکل داد.
در قرن هفدهم ایتالیا تحت نفوذ اسپانیا قرار می‌گیرد و به علت کنترل شدید و تفتیش عقاید، فرصتی برای ظهور عالم و ادیب جدیدی به وجود نمی‌ آید تا اینکه در قرن هجدهم دوباره نویسندگان بزرگی پدیدار می‌شوند. آثار ادبی ایتالیا در قرن بیستم بسیار تأثیرگرفته از سال‌های تحت نفوذ فاشیسم، به رهبری بنیتو موسولینی، است.
در این مجموعه، داستانهایی کوتاه از ایتالیا را می شنوبد که شما را با نوع نثر و نگارش نویسندگان این کشور آشنا می کند.

از ایرانصدا بشنوید

آشنایی با ادبیات نقاط گوناگون دنیا و نویسندگانی که به سبک‌های مختلف می‌نویسند، از محاسن آشنایی با ادبیات دنیاست؛ در این میان کشور ایتالیا با توجه به پیشینه تاریخی‌اش، داستان‌های جذابی دارد که بسیار شنیدنی است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا