display result search
منو
دال

دال

  • 9 قطعه
  • 110 دقیقه مدت کتاب
  • 2911 دریافت شده
نویسنده: محمود گلابدره ای
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
رمان «دال» بر اساس زندگی مهاجران ایرانی بعد از انقلاب اسلامی در سوئد نوشته شده است و درباره زندگی مهاجرانی است که با وقوع انقلاب اسلامی به کشورهای اروپایی مهاجرت کردند و زندگی در آن کشورها را به وطن‌شان ترجیح دادند.

«نبی» با همسر و دو فرزندش برای زندگی به سوئد رفته است. جوانی به نام نادر که خواستگار نازی (دختر بزرگ نبی) است، از آمدن او ناراحت است و خود را سرزنش می کند. نازی با پدرش احساس بیگانگی می کند و همسر نبی (نیّر) نیز نمی‌تواند احساسی را که در ایران به همسرش داشت، دوباره داشته باشد.
نبی به دفتر پلیس می رود و در آنجا فرمی را پر می کند تا از طرف دولت سوئد مقرری بخور و نمیری بگیرد و بتواند جدا از زن و بچه هایش زندگی کند و مزاحم آنها نباشد و ...

از ایرانصدا بشنوید

محمود گلابدره‌ ای، نویسنده‌ای متعهد است. او داستان نویسی را پدیده‌ای شهری می‌داند که در چارچوب آن تعاملات میان مردم شهر بررسی می‌شود. آثار او بیانگر دغدغه‌های او از جامعه ای است که او در آن زندگی می کند. گلابدره ای «دال» را درباره سرخوردگی ایرانیان مقیم سوئد نوشت و این کتاب با رویکردی انتقادی درباره مهاجرت نوشته شده است. داستان شنیدنی با روایتی روان و ساده ست لطفا گوش کنید. *شنیدن این کتاب برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا