display result search
منو
دود

دود

  • 9 قطعه
  • 97 دقیقه مدت کتاب
  • 1979 دریافت شده
نویسنده: لوئیجی پیراندلو
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
دون ماتیاس اسکولا، زمین‌داری است که زمینش در مسیر معدن گوگرد قرار گرفته است. مهندسان دولتی پیشنهاد خرید زمین را به او می دهند. ماتیاس مقاومت می کند، اما یک روز ...

«دود» رمان جذاب و گیرایی است که در یکی از روستاهای ایتالیا می‌گذرد و به موضوع اکتشاف یک معدن گوگرد در این روستا اختصاص دارد. کشف این معدن، زمین‌های کشاورزی روستا را تحت تأثیر قرار می‌دهد و موجب تغییراتی در روابط انسان‌ها می‌شود.
این داستان، سال‌ها پیش در کتابی با عنوان «20 داستان» که انتشارات علمی فرهنگی منتشر کرده، به همراه داستان‌های دیگر از پیرآندلو منتشر شده است.

از ایرانصدا بشنوید

داستان ملاکان و زمین‌خواران الگویی کلیشه ای است، اما پیراندلو، به بهانه ی اکتشاف یک معدن و تقابل آن با زمین‌های زراعی، به دو وجه درون و بیرون زمین اشاره می‌کند. او تقابل های انسانی را نمونه ای از احترام و تقدس زمین و کشاورزی می‌داند. پیشنهاد می کنم شنیدن این داستان جذاب را از دست ندهید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کتاب،قشنگ بود. داستان جالبی بود. نمی‌دونم چقدر تلخیص شده ولی در کل من خوشم اومد. ممنون ایرانصدا. مهرنوش زاهدی
  • امان از این تلخیص که گاهی چنان پرش‌هایی در متن ایجاد می‌کند که یا شنونده سردرگم می‌شود و یا گاهی موجب خنده می‌گردد. از وسط مکالمه‌ای ناگهان موضوع مکالمه عوض می‌شود. کتابی که یک پاراگراف از آن حذف شده باشد، دیگر آن اثر نخست نیست.

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا