display result search
منو
ایستاده بر مرداب

ایستاده بر مرداب

  • 8 قطعه
  • 144 دقیقه مدت کتاب
  • 1289 دریافت شده
نویسنده: علی جولایی
کارگردان: رضا عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
بعد از بدگمانی‌ای که سیاوش به همسرش، پریسا، پیدا می کند، همه چیز را رها می‌کند و راهی اهواز می شود. وی در این شهر با مشکلاتی رو به رو می شود. پریسا نیز در جست‌وجوی سیاوش به اهواز آمده و در هتلی که سیاوش آنجا بوده، ساکن می شود....

بعد از بدگمانی‌ای که سیاوش به همسرش، پریسا، پیدا می کند، همه چیز را رها می‌کند و راهی شهر اهواز می شود. وی در این شهر با مشکلاتی رو به رو می شود. حال که سیاوش در اهواز درمانده است و جایی هم برای ماندن ندارد. به ناچار با همان راننده تاکسی تماس گرفته و راننده او را به خانه خودش می برد. سیاوش متوجه می شود که کوشا فقط یک راننده تاکسی نیست و وضع مالی بسیار خوبی دارد. پریسا در جست وجوی سیاوش به اهواز آمده و در هتلی ساکن می شود که سیاوش قبلاً برای گرفتن اتاق به آنجا آمده بود.
پریسا جست‌وجو را برای یافتن سیاوش آغاز می کند. کوشا و سیاوش درباره زندگی و گذشته های خودشان حرف هایی می‌زنند و کوشا از سیاوش می خواهد که برای حل مشکلش در تکیه عزاداران امام حسین (ع) که او هر سال آنجا خدمت می کند، نذر کند.
ازطرفی پریسا اطلاعیه ای با مضمون گمشده تهیه کرده و در آن عکس سیاوش را بزرگ چاپ می کند و در همه جای شهر اهواز به در و دیوار می چسباند. درادامه کوشا اطلاعیه را می‌بیند و با همسر سیاوش قرار ملاقاتی می گذارد. در این ملاقات پریسا همه حقایق را بازگو می کند و کوشا هم متوجه می شود که سیاوش اشتباه کرده است. پس از این دیدار پریسا و کوشا از هتل بیرون می آیند و ناگهان پریسا با موتورسواری به شدت تصادف می کند و کوشا او را به بیمارستان می برد.

از ایرانصدا بشنوید

شک، تردید و بدگمانی در عشق، مضمون اصلی داستان «ایستاده بر مرداب» را شکل می‌دهد و برای شخصیت‌‌های اصلی داستان سفری درونگرایانه را رقم می‌زند. این سفر قهرمانانه از جدایی آغاز و به وصل می‌رسد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا