display result search
منو
قهرمان شماره 756

قهرمان شماره 756

  • 8 قطعه
  • 153 دقیقه مدت کتاب
  • 2763 دریافت شده
نویسنده: سهیلا خدادادی
کارگردان: محمد عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
رضا به پری علاقمند است و نگران است که او به خواستگارش جواب مثبت بدهد. پدر پری با این ازدواج مخالف است، چون رضا به سربازی نرفته است. رضا مدام از دست مأموران فرار می کند چرا که می ترسد او را به جنگ بفرستند...

رضا بالاخره به‌وسیله ی مأموران دستگیر و به اجبار، راهی سربازی می شود؛ اما قبل از رفتن، پری به او می گوید که امام قطعنامه را پذیرفته و جنگ تمام شده است.
رضا خوشحال می‌شود و با عده ای برای جست و جو به مناطق جنگی می روند. آنها ناگهان خود را در محاصره ی نیروهای عراقی می بینند و اسیر می شوند.
سرهنگ خالد آنها را در محلی نگهداری می کند که نتوانند خبری از خود به ایران برسانند. 220 سرباز ایرانی به اسارت نیروهای دشمن درمی آیند بدون اینکه کسی از وجود آنها مطلع باشد. آنها را به تکریت انتقال می دهند. ازطرفی پدر پری او را وادار می کند که به خواستگارش جواب مثبت بدهد، اما پری مدام بهانه می آورد و منتظر رضا است....

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب با مضمون دفاع مقدس، این فرصت را به شنونده می دهد تا بار دیگر در تقابل میان عشق و جنگ، خاطرات نبردی نابرابر را در ذهن مرور کند؛ خاطراتی که دلاورمردان و شیرزنان این خاک و بوم ترسیم گر آن بوده اند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا