display result search
منو
هم‌نوایی برای خاک و باروت

هم‌نوایی برای خاک و باروت

  • 7 قطعه
  • 104 دقیقه مدت کتاب
  • 1525 دریافت شده
هم‌نوایی برای خاک و باروت، با نگاهی به کتاب نورالدین پسر ایران، براساس خاطرات سید نورالدین عافی، از جانبازان جنگ تحمیلی نوشته و تولید شده است. دکتر سامان صداقت که قصد دارد به انگلستان مهاجرت کند، به نمایشگاه کتاب تهران می‌رود...

دکتر سامان صداقت در گذشته درگیر اتفاقی شده که احساس می‌کند باید زودتر دِینی را به شخصی ادا کند. آن شخص نورالدین عافی است که زمانی دکتر از مداوای او سرباز زده و حالا خودش را مسئول می‌داند. سامان تصمیم می‌گیرد هرطور شده برای دیدن نورالدین به تبریز برود؛ اما همسرش مخالف است.
راننده‌ی آژانسی که با او قرار گذاشته، زیاد عادی به نظر نمی‌رسد؛ به هر حال با او همسفر می‌شود. در راه اتفاق‌های عجیبی برایش می افتد و او احساس می‌کند گویا حمید خاکی «راننده ی آژانس»، از ماجرای او و نورالدین باخبر است.
در ادامه مرور خاطرات آغاز می‌شود و دکتر با خواندن بخش‌هایی از کتاب به گذشته سفر می‌کند؛ گذشته‌ای که وقایع دوران جنگ را بازگو می‌کند...

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «هم‌نوایی برای خاک و باروت»، برگرفته از کتاب «نورالدین، پسر ایران» است؛ کتابی که سید نورالدین در بیان انگیزه‌اش برای بازگویی خاطرات جنگ در آخرین برگ خاطراتش چنین گفته است: «اصلاً فکر نمی‌کردم گفتن خاطرات در این زمان اهمیت داشته باشد. هنوز حرف خاطرات جنگ و مصاحبه‌ها مطرح نشده بود. واقعیت این است من هم مرتب درگیر عوارض مجروحیت‌هایم بودم، اما سال 1373 یک شب خواب دیدم آقای خامنه‌ای ورقه‌هایی در دست دارد که می‌خواند و گریه می‌کند. من هم در آن اتاق بودم. کسی گفت این‌ها خاطرات یک جانباز 70 درصد است که 80 ماه در جبهه‌ها بوده و باز می‌گوید که درباره جنگ کاری نکرده‌ام ... این خواب فکرم را مشغول کرده بود. احساس می‌کردم وظیفه‌ام درقبال آن‌چه در روزهای جنگ بر سر این مردم آمد، با گفتن این خاطره‌ها به سرانجام می‌رسد. بنابراین خاطرات هشت‌ سال زندگی در متن جنگ را بازگفتم».

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

کتاب گویا