display result search
منو
بازگشت

بازگشت

  • 8 قطعه
  • 129 دقیقه مدت کتاب
  • 2293 دریافت شده
نویسنده: رویا افشار
کارگردان: ایوب آقاخانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
بهنام خاکباز، قهرمان دوچرخه‌سواری خرمشهر، در دوران نوجوانی و جوانی در مسابقات زیادی شرکت کرده است؛ اما با آغاز جنگ و اتفاقات خرمشهر، او به همراه جاسم، دیگر همشهری و رقیب ورزشی‌اش، به یاری مردم می‌شتابند و سعی در جمع آوری...

بهنام و جاسم، به کمک و یاری رسانی به مردم جنگ زده اهتمام داشتند که در این میان جاسم طاهری شهید می‌شود و بهنام همچنان به فعالیت‌های خود در جبهه ادامه می‌دهد و در روزهای پرالتهاب دفاع مقدس جانباز می‌شود و ریه‌ هایش دچار آسیب جدی می شوند؛ به گونه‌ای که برای تنفس با مشکلات زیادی روبه‌روست.
حالا 25 سال از آن روزها گذشته و بهنام با وضعیت جسمی سخت در کنار همسرش، مرضیه، که مربی شناست، و دخترش، زهره، زندگی می‌کند. زهره سعی می‌کند با یادآوری روزهای پر از اتفاق و حماسه‌ ی جنگ، او را به زندگی امیدوارتر کند و روحیه‌ ی او را تغییر دهد.
فرشید موفق، از دوستان قدیمی بهنام و قهرمان دوچرخه سواری، در نظر دارد در آستانه ی آزادسازی خرمشهر، یک تور دوچرخه‌سواری در این خطه برگزار کند، اما دکتر با حضور بهنام در این مسابقات کاملاً مخالف است و تأکید می‌کند خطرات زیادی برای او در پی دارد اما ...

از ایرانصدا بشنوید

داستان های دفاع مقدس هر کدام در نهادشان، رازها و خاطراتی نهفته دارند که از دل مردمان این سرزمین بیرون می آید. با وجود گذشت سال ها از پایان جنگ تحمیلی ایران و عراق، همچنان سایه ی شوم جنایت ها و تجاوزهای نیروهای رژیم بعثی بر سر جمعی از دلاورمردان و شیرزنان این سرزمین سایه افکنده و جسم و روحشان را زخمی کرده است. شنیدن داستان بهنام، جانبازی که نفس هایش گاه و بی گاه، او را به یاد سال های غرورآفرینش می اندازد، خالی از لطف نیست.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا