display result search
منو
کلید کلوپ

کلید کلوپ

  • 9 قطعه
  • 100 دقیقه مدت کتاب
  • 4132 دریافت شده
نویسنده: کورت ونه گوت
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«اد لاوی» که زمانی از نوچه های آل کاپون بود، با کارهای غیرقانونی پول‌ های زیادی به جیب زد و به زادگاه خود برگشت. او چندین مغازه خرید و رستوران کوچکی افتتاح کرد.

یک شب که هارو الیوت و همسرش (کلیر) برای چهاردهمین سالگرد ازدواجشان به رستوران او رفتند، در بسته بود. آنها هر سال به آنجا می رفتند. کوبه در را به صدا در آوردند. اد لاوی عصبانی بیرون آمد و گفت اینجا دیگر خصوصی شده و اعضا کلید دارند و حق عضویت 100 دلار است. سپس محافظ او که مرد گردن کلفتی بود، به آنها اخطار داد که از آنجا دور شوند.
دقایقی بعد اد لاوی با زن و مرد دیگری در جلوی در رستوران درگیر شد. هارو سیلی محکمی به او زد و ... لاوی و محافظش او را به شدت کتک زدند و وقتی بیهوش شد، او و همسرش را سوار استیشن کردند و به کلیر گفتند از آنجا برود. هارو که به هوش آمد، فهمید زنی که در ماشین است، مُرده و او را به جرم قتل بازداشت کردند...

* کرت وانه‌ گت (به انگلیسی: Kurt Vonnegut, Jr)، نویسندهٔ آمریکایی بود. آثار او غالباً ترکیبی از طنزی سیاه و مایه‌ های علمی‌تخیلی است که از میان آنها گهوارهٔ گربه (1963)، سلاخ‌خانهٔ شمارهٔ پنج (1969) و صبحانهٔ قهرمانان (1973) شاخص ترند. در سال 1999 آستروئید یا سیارک 25399 را به بزرگداشت او وانه‌ گت نامیدند.

کرت وانه‌گت در شهر ایندیاناپولیس در ایالت ایندیانا به دنیا آمد. پس از آن که در رشتهٔ زیست‌شیمی از دانشگاه کورنل فارغ‌التحصیل شد، در ارتش نام‌نویسی کرد و برای نبرد در جنگ جهانی دوم به اروپا اعزام شد. او خیلی زود به دست نیروهای آلمانی اسیر و در درسدن زندانی شد و در نتیجه شاهد بمباران این شهر توسط بمب‌ افکنهای متفقین بود که بیش از 135 هزار نفر کشته به جا گذاشت.
پس از پایان جنگ و بازگشت به ایالات متحدهٔ آمریکا، در دانشگاه شیکاگو به تحصیل مردم‌شناسی پرداخت و سپس به عنوان تبلیغات‌چی برای شرکت جنرال الکتریک مشغول به کار شد، تا سال 1951 که با نهایی شدن انتشار اولین کتابش، پیانوی خودکار، این کار را ترک کرد و تمام‌وقت مشغول نویسندگی شد.
کرت وانه‌گت در روز 11 آوریل 2007 در سن 84 سالگی در منزل شخصی خود درگذشت.

از ایرانصدا بشنوید

«کورت ونه گات جونیور» از بازماندگان نسل طلایی نویسندگان معاصر جهان است. وی، نویسنده آمریکایی است که به خاطر آمیختن هجو و طنز سیاه و فضای علمی تخیلی در آثارش اشتهار دارد. اما فقط به این دلیل نیست که شنیدن این داستان را به شما توصیه می کنم ... شاید برایتان پیش آمده باشد در حالی که هیچ جرم و گناهی مرتکب نشده اید، اما همه شهر علیه شما شهادت می دهد و شما برای اثبات بی گناهی خود حتی گاهی مجبور به جرمی نا خواسته می شوید مخمصه ای که ونه گات برای شخصیت اصلی این قصه طراحی می کند بسیار نفس گیر و جذاب است اگر با ما موافق بودید شنیدن آن را به دوستانتان پیشنهاد دهید ...

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا