منو
نُزهة الکِرام و بُستان العوام

نُزهة الکِرام و بُستان العوام

  • 16 قطعه
  • 215 دقیقه مدت کتاب
  • 6294 دریافت شده
این کتاب دربردارنده ی روایت‌ های اصحاب حدیث درباره زندگی پیامبر اسلام(ص) و امامان شیعه (ع) و بیان فضایل و مناقب ایشان است.

این کتاب با موضوع معرفی جنبه های قدسی پیامبر اسلام و اهل بیت ایشان، از آثار مهم سده ی پنجم هجری است. در این مجموعه، روایت هایی درباره ی تأثیر فضایل پیامبر اسلام و اهل بیت ایشان بر زندگی کسانی چون قیدار فرزند اسماعیل (که پس از سال ها با توسل به پیامبر زندگی اش سامان می یابد و خداوند فرزندی به او می دهد که از برکات و احوالات پیامبر برخوردار است) نقل شده است.
همچنین روایت هایی از مادر پیامبر و شرایط بارداری ایشان، وفات حضرت عبدالمطلب و کفالت پیامبر پس از ایشان، رابطه ی قریش و پیامبر و شرایط سخت شِعب ابی طالب و در ادامه تولد امام علی (ع)، از نمونه روایات مستند این کتاب ارزشمند است.

از ایرانصدا بشنوید

در کل متون کهن فارسی یا عربی که به فارسی ترجمه شده اند، در ترجمه و روایت چندان روان و خوش خوان نیستند اما این کتاب فضای کلامی ِ قوی و روایت خوش خوانی دارد.خود مولف نیز در این باره گفته است : دوستانی که تبصرة العوام را می‌خواندند خواهش کردند مطالب آن به سبکی ساده‌تر بیاید و من اصول و فروع را به ضمیمه داستان‌هایی که از کتب عربی گرفتم، به فارسی برگردانده و در این کتاب آوردم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

3

فصل ها

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا