display result search
منو
باغ انار

باغ انار

  • 7 قطعه
  • 94 دقیقه مدت کتاب
  • 2054 دریافت شده
نویسنده: امیر حسین نجفی
کارگردان: خسرو فرخزادی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
فریبرز سلامت، خلاف‌کاری است که هنگام دستگیری با اسلحه‌ای که داشته، خودکشی می‌کند؛ اما زنده می‌ماند و در حالی‌‎که قطع عضو شده، روی تخت بیمارستان می‌افتد.

فریبرز دقایق کوتاهی که به هوش می‌آید گوشه‌هایی از گذشته‌ی ننگین خود را به یاد می‌آورد. او در گذشته باعث فلج‌شدن مادرش و مرگ پدرش شده و سر همه دوستان پدرش را کلاه گذاشته است؛ اما طوری نقش بازی کرده و دیگران را فریب داده که همیشه حق به جانب و بی گناه جلوه کرده است؛ اما این‌قدر به کارهایش ادامه می‌دهد که منفور همه می‌شود، حتی مادرش حاضر به دیدار او نیست.
از طرف دیگر حامد، برادر کوچک فریبرز (که پسری شش انگشتی است)، فرد ساعی و کوشایی است و سعی می‌کند کارهایش را گسترش بدهد. او در گذشته همیشه سعی کرده با فریبرز روبه‌رو نشود، زیرا به‌خاطر مشاجره بین او و برادرش، خانواده‌اش مدتی حامد را طرد می‌کنند. حامد اکنون باغ انار خانوادگی را تبدیل به کارخانه کرده و به این شکل کارش را توسعه داده است.
از طرف دیگر شهلا، همسر سابق فریبرز، از قبرس به ایران برگشته و با حامد قرار ملاقات گذاشته است. شهلا به بیمارستان می رود تا فریبرز را ببیند. او به فریبرز می‌گوید که او را بخشیده و از او هم می‌خواهد که غرور و تکبر را کنار بگذارد و درست زندگی کند. در حین گفت‌وگوی این دو نفر، فریبرز با کمک دستانش و با تلاش بسیار خودش را به پنجره‌ی اتاقش می‌رساند و خود را به پایین پرتاب می‌کند و کشته می‌شود.
در این بین، خدمتکار خانه، به عنوان مظنون اصلی این پرونده دستگیر و بازجویی می‌شود. در بازجویی پرده از اسرار بسیاری برداشته می‌شود...

از ایرانصدا بشنوید

داستان قابل تاملی ست ،شاید روزی آن را جای دیده یا شنیده باشیم یا برایمان رخ داده باشد

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

3

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا