display result search
منو
پاسگاه چنار رادار

پاسگاه چنار رادار

  • 7 قطعه
  • 89 دقیقه مدت کتاب
  • 1601 دریافت شده
در زمان حکومت پهلوی، اهالی یک روستا تصمیم می گیرند علیه رژیم قیام کنند. آنها با شعارنویسی روی دیوار کارِ خود را آغاز می کنند؛ این ماجرا موجب می شود تا پای سروان رستمی از پاسگاه چنار رادار به ماجرا کشیده شود تا اینکه ...

سروان رستمی و استوار اکبری در پاسگاه روستا مشغول خدمت هستند که متوجه می شوند روی دیوارهای روستا شعارهایی علیه حکومت نوشته شده است. آنها در پیگیری این موضوع به چندین نفر شک می کنند و مظنونان را زیر نظر می گیرند تا اینکه، در یک گشت زنی شبانه، احسان و کریم را (که هر دو دانش آموز هستند) دستگیر می کنند، اما سروان رستمی آنها را آزاد می کند.
از طرف دیگر استوار اکبری به سروان اطلاع می دهد که «رضا روشنی» فردی است تبعیدی که به سبب مخالفت با رژیم در شیراز، به روستای چنار رادار تبعید شده است و باید او را زیر نظر داشته باشیم. آنها رضا را دستگیر می کنند، اما به سبب نداشتن هیچ مدرکی، او را آزاد می کنند.
به سروان رستمی نامه ای می رسد با این مضمون که باید رضا را به صورت مخفیانه بکشد و تنها کسی که می تواند به او کمک کند، کسی نیست جز خود سروان رستمی چرا که ...

از ایرانصدا بشنوید

یادآوری خاطرات تلخ و شیرین انقلاب همواره با احساس خوشایند اتحاد و همبستگی مردم ما همراه بوده است. برای تجدید خاطره آن روزهای پر تب و تاب، از شما دعوت می کنم این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا