display result search
منو
گلوله مشقی

گلوله مشقی

  • 5 قطعه
  • 74 دقیقه مدت کتاب
  • 1970 دریافت شده
نویسنده: اتو هاینریش کونر
کارگردان: خسرو فرخزادی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
توماس آشپز ساده یک کلیساست که به عنوان سرباز، به اجبار، وارد ارتش هیتلر می‌شود و در آنجا حوادث ناخواسته‌ای را رقم می‌زند.

گلوله مشقی حاصل خاطرات سربازانی است که در زمان آلمان هیتلری، به اجبار، وارد ارتش و درگیر جنگ می شوند.
این ماجرا درباره سربازی است که از جنگ فرار کرده است. فرمانده به گروهی از سربازان مأموریت می‌دهد در قالب مجموعه‌ای 10 نفره، جوخه اعدام تشکیل دهند. راوی ماجرا کسی است که به دلیل یک اشتباه تایپی مجازات می‌شود و از بخش اداری راهی جوخه اعدام می شود، اما مایل به این امر نیست.
حالا 10 سرباز اسلحه به دوش، محکوم به بودن در جوخه اعدام، به کامیونی نگاه می کنند که سربازی در آن در انتظار اجرای حکم اعدامش است، اما سرباز قصه ما در کش و قوس این ماجرا با وجدان خود دست و پنجه نرم می کند و قدرت کنار آمدن با مأموریت خود را ندارد.

از ایرانصدا بشنوید

گلوله مشقی صدای وجدان سربازانی ست که در موقعیتی هولناک گیر افتاده اند و مجبورند به سمت سرباز بی دفاعی که در مقابل جوخه اعدام قرار گرفته است شلیک کنند اما هر کدام از آنها درگیر معضلاتی ست و در دلش می خواهد که به جایی غیر از قلب سرباز شلیک کند تا اینکه نظریه رییس جوخه اعدام را می شنوند که یکی از گلوله ها مشقی ست و در یکی از اسلحه ها قرار دارد. این گلوله تقلبی مانند مرهمی بر عذاب وجدان آنها می نشیند اما روزگار ماجرای پیچیده تری را در مقابل آنها می گذارد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

کتاب گویا